השריפה באמירים התחדשה; מטוסי כיבוי הוזעקו

לאחר שכוחות כיבוי האש השתלטו על השריפה במושב אמירים שפרצה אתמול, האש התחדשה. צוותי כיבוי ומטוסי כיבוי הוזעקו לזירה. תושביהם של 9 בתים שמתגוררים קרוב למקור האש פונו, ולאחר זמן קצר שבו לבתיהם. עד כה לא דווח על נפגעים או נזק, מלבד נזק לחורש

התחדשה השריפה במושב אמירים שבצפון: מספר שעות לאחר שהשריפה באמירים כובתה, האש במקום ניצתה מחדש. צוותי כיבוי ומטוסי כיבוי הוזעקו למקום, וכוחות המשטרה ערוכים לפנות תושבים, אם יהיה בכך צורך. תשעה בתים פונו מתושביהם, אך לאחר זמן קצר הורשו לשוב לבתיהם. על פי הערכת המצב הנוכחית, מסתמנת רגיעה בלהבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כוחות ההצלה והסיוע הקימו חפ"ק, והחלו בפינוי חלק קטן מהתושבים שגרים בסמיכות למקור האש. עד כה לא דווח על נפגעים או נזק לרכוש. נזק נגרם לחורש באזור המושב. תושבי תשעת הבתים שפונו הורשו לשוב לבתיהם.

ארבעה מטוסי כיבוי ו-17 צוותי כיבוי מהמחוז הצפוני של מכבי האש הוזעקו לזירה, ומספר צירים באזור נחסמו. כביש 89 נסגר לסירוגין מצומת פרוד לכפר שמאי, במטרה לאפשר לכוחות הכיבוי להגיע, אך בסביבות השעה 15:00 נפתח לתנועה. עד כה פונו מספר בתים בקו הראשון הקרוב לשריפה. 

מהמשטרה מדגישים כי פונו "מספר מועט מאוד של תושבים", מטעמי זהירות, ומאז שבו לבתיהם. במכבי האש אומרים כי טרם ידוע בוודאות האם מדובר בהתחדשות השריפה או בהדלקה נוספת, ומציינים כי הנושא מחכה לבדיקת חוקרי הדלקות. מממצאי חקירה של השריפה באמירים אתמול עולה כי הגורם לפרוץ השריפה הינו השארת גחלים של מטיילים באזור האירוע.

ין נפגעים או נזק. אילוסטרציה (יוסי קקון, חובש באי�%)

אתמול: 23 צוותי כיבוי פעלו במשך שעות ארוכות

השריפה הגדולה פרצה אתמול (שבת) אחר הצהריים באזור היישוב אמירים בצפון. כוחות כיבוי גדולים פעלו על מנת להשתלט על האש, שלא גרמה לנפגעים או לנזק לבתים.

השריפה החלה בסביבות השעה 16:30 באזור מושב אמירים, ליד צפת, לאחר שגחלים שהשאירו מטיילים עלו באש. האש התפשטה לעבר המושב וכמאה תושבים פונו מבתיהם בשל העשן הרב והחשש שהלהבות יתקרבו לבתים. 23 צוותי כיבוי השתתפו במאמצים להשתלט על השריפה, שעדיין נמשכים. כביש 866 נסגר לתנועה למשך כמה שעות ולאחר מכן נפתח שוב.

בשעות הערב, עם צאת הצום, הורשו התושבים לשוב לבתיהם, לאחר שנקבע בהערכת מצב כי לא נשקפת יותר סכנה. גם החשמל במקום חזר לעבוד. מלבד נזק לחורש הטבעי שנשרף לא הותירה השריפה נזקים.

במכבי האש מדגישים כי "לא היו נפגעים בנפש ולא דווח על נזק לרכוש מלבד חורש טבעי שנשרף". חוקרי דליקות פתחו בבדיקת נסיבות האירוע ובוחנים מה גרם לפרוץ השריפה הגדולה.