שריפה פרצה ליד מושב אמירים בצפון, תושבים פונו

האש, שהתלקחה אחר הצהריים באזור המושב ליד צפת, החלה להתפשט לכיוון הבתים וזרם החשמל הופסק. בעקבות כך, הוחלט לפנות כמאה תושבים, שהורשו לשוב לביתם רק בצאת הצום. לא דווח על נפגעים או על נזק לבתים. 23 צוותי כיבוי עדיין פועלים באזור על מנת להשתלט על השריפה

תושבים פונו, אין נפגעים. אילוסטרציה (יוסי קקון, חובש באיחוד הצלה מרחב גלבוע)

שריפה גדולה פרצה אחר הצהריים (שבת) באזור היישוב אמירים בצפון. כוחות כיבוי גדולים פעלו על מנת להשתלט על האש, שלא גרמה לנפגעים או לנזק לבתים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השריפה החלה בסביבות השעה 16:30 באזור מושב אמירים, ליד צפת. האש התפשטה לעבר המושב וכמאה תושבים פונו מבתיהם בשל העשן הרב והחשש שהלהבות יתקרבו לבתים. 23 צוותי כיבוי השתתפו במאמצים להשתלט על השריפה, שעדיין נמשכים. כביש 866 נסגר לתנועה למשך כמה שעות ולאחר מכן נפתח שוב.

בשעות הערב, עם צאת הצום, הורשו התושבים לשוב לבתיהם, לאחר שנקבע בהערכת מצב כי לא נשקפת יותר סכנה. גם החשמל במקום חזר לעבוד. מלבד נזק לחורש הטבעי שנשרף לא הותירה השריפה נזקים.

במכבי האש מדגישים כי "לא היו נפגעים בנפש ולא דווח על נזק לרכוש מלבד חורש טבעי שנשרף". חוקרי דליקות פתחו בבדיקת נסיבות האירוע ובוחנים מה גרם לפרוץ השריפה הגדולה.

ביום ראשון פרסמו מכבי האש את ממצאי החקירה, מהם עולה כי הגורם לפרוץ השריפה הינו השארת גחלים של מטיילים באזור האירוע, שוהביל להצתת חורש טבעי.