חסר מקום בבית הכנסת? נסו את אוהל התפילה

אלפי מתפללים שמגיעים מדי שנה לבתי הכנסת ביום הכיפורים לא מצליחים למצוא מקום פנוי ולהצטרף לתפילות. צעירי חב"ד הרימו את הכפפה והחליטו ליזום הקמת אוהלי תפילה ממוזגים שיכילו את המתפללים חסרי המקום. המסר של המארגנים: "חייבים לאפשר לכל יהודי שרוצה להתפלל ביום כיפור לעשות זאת"

אין לכם מקום בבית הכנסת ביום הכיפורים? נסו את אוהל התפילה. בשכונות רבות בישראל אין בתי כנסת עם קיבולת מספיקה לקלוט את אלפי המתפללים ביום הכיפורים. אלא שהשנה נראה כי ל"מצוקת המקומות" בבתי הכנסת יש פתרון: אוהלי תפילה ענקיים וממוזגים יוקמו ברחובות ויקלטו את המתפללים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מצוקת הדיור" של בתי הכנסת באה לידי ביטוי במיוחד בשכונות המוגדרות 'חילוניות' מובהקות, ובשכונות יוקרתיות. באלו כלל אין בתי כנסת נגישים או שקיימים מקומות הפונים לקהל מסורתי קטן, וצרים מלהכיל את כל המבקשים להתפלל בחגי תשרי - בהם, כאמור, ישנם גם חילונים רבים.

"בשכונת כוכב הצפון אין בכלל בית כנסת", סיפר הרב שמואל לבקיבקר, שליח חב"ד בשכונה התל-אביבית היוקרתית. "8,000 תושבים נותרים ללא מקום תפילה. במשך שנים מי שרצה להתפלל בחגים פשוט נשאר בבית, כי בית הכנסת הקרוב ביותר בשיכון ל' נמצא במרחק חצי שעת הליכה לפחות", הוסיף.

לאור המצב, החליט הרב לבקיבקר לפעול ולאתר שטח ציבורי מתאים באזור, שעליו ניתן יהיה להקים אוהל תפילה: "קיבלנו אישורים מכל הגורמים הרלוונטיים והחלטנו להקים אוהל ענק שמאכלס 500 איש, ועוד מאות שמתגודדים בחוץ. הבאנו מיזוג, ארון קודש וכסאות מרופדים, כדי שהקהל ירגיש שהגיע לבית כנסת לכל דבר. הכל אגב, במימון של התושבים המקומיים".

למעלה מ-70 אלף חילונים יקחו חלק בתפילות

למתפללים הרבים יהיה מענה (חדשות 2)
צעירי חב"ד, המקיימים ברחבי הארץ את מיזם 'בית הכנסת הידידותי' לקהל החילוני, הרימו את הכפפה, ובלא מעט יישובים ושכונות יוקרתיות ניתן יהיה להעביר את החג בתפילות באוהל רחב ידיים וממוזג. בין היתר יוקמו אוהלי תפילה באשקלון, בצור יצחק, ראשון לציון, בנימינה, בשכונת עיר ימים-רמת פולג בנתניה, בצורן ובשכונות הצפוניות של תל אביב: נאות אפקה, כוכב הצפון ורמת אביב ג'.

הכניסה לאוהלי התפילה, כמו לשאר בתי הכנסת של צעירי חב"ד תהיה בחינם. כולל סידורי תפילה, כיפות וסיוע של שליחי חב"ד שידריכו את המתפללים במהלך התפילה. למעלה מ75,000 חילונים צפויים ליטול חלק בתפילות שיערכו ב - 334 מוקדים - עליה של עשרה אחוזים לעומת השנה שעברה.

יו"ר צעירי חב"ד, הרב יוסף אהרונוב הזמין את כל מי שרוצה להגיע להתפלל: "ראש השנה ויום הכיפורים מאחדים את השורות בעם ישראל. רוב מוחלט צם ואלפים רבים מעוניינים להשתתף בתפילות, בעיקר לשמוע את קול השופר ולקחת חלק בתפילות כל נדרי ונעילה. בתי חב"ד בכל הארץ נערכים לכך שלא יהיה ולו יהודי אחד שמעוניין להשתתף בתפילות ולא יהיה עבורו מקום. כל יהודי מוזמן, והכניסה לבתי הכנסת הפתוחים לא כרוכה כמובן בהזמנת מקום מראש או בתשלום".

לאתר האינטרנט המפרט את כל נקודות התפילה שמוקמות לקראת החג: www.kipur.org