ההרוג בקריסה בת"א: קבלן השיפוץ

ארבעת הפועלים מטייבה שנפצעו בקריסה במבנה שבו עבדו מאושפזים בבתי החולים וולפסון ואיכילוב. המעסיק שלהם לא שרד את התאונה הקשה. כוחות משטרה חוקרים בשטח את הנסיבות

שעות ארוכות לאחר קריסת גג המבנה בתל אביב, הוסר החשש כי במקום נמצאים לכודים נוספים. כוחות ההצלה שהוזעקו למקום נאלצו לקבוע את מותו של קבלן הבניין, מחג'נא אסד, תושב אום אל פאחם בן 55. ארבעה פועלים מטייבה שנפצעו בתקרית חולצו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע הקשה החל בשעות הבוקר, אז קרס במפתיע גג המבנה שהיה בהליכי שיפוץ. על פי הערכה ראשונית הסיבה להתמוטטות היא קריסה של עמוד תומך, וכעת בודקים את הנושא מהנדס עיריית תל אביב בשיתוף עם המשטרה.

מאמצי החילוץ הסתיימו (עודד קרני, MAKO)

ארבעת הפועלים שנפצעו, תושבי העיר טייבה, פונו לבתי החולים וולפסון בחולון ואיכילוב בתל אביב כשהם סובלים מפגיעות בגפיים ומחבלות יבשות. "עבדנו בפנים, בעל הבית רצה לבנות מחסנים תת קרקעיים וכשעבדנו על זה פתאום הבניין נפל", סיפר אחד הפועלים במקום. "זה היה מבהיל".

העבודות לאיתור הנגעים, הבוקר (עודד קרני, MAKO)

מנכ"ל מד"א, אלי בין, סיפר על מאמצי ההחייאה שבוצעו בדקות הראשונות בקבלן הבניין. "מצבו של אחד הפצועים היה אנוש כשהגענו", שיחזר בין. "הוא סבל מפגיעות קשות בכל חלקי גופו והיה ללא הכרה ללא דופק. הפרמדיקים ביצעו בו פעולות החייאה, אך נאלצו לקבוע את מותו אחרי זמן קצר במקום".

זירת האירוע, היום (עודד קרני, MAKO)

הרס רב (עודד קרני, MAKO)

במשך זמן רב סרקו הכוחות בשטח באמצעות כלבי גישוש את המקום מחשש ללכוד נוסף, שכאמור התבדה לבסוף. "צוותי הכיבוי שהגיעו בתחילת האירוע נתקלו במצב בעייתי מבחינת הגעה לתוך הזירה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אחד מאנשי כוחות הכיבוי שהגיעו למקום. "כלבי גישוש וכוחות הכיבוי המשיכו זמן רב לאחר הפינוי בחיפושים אחר לכודים נוספים".

בהכנת הכתבה השתתפו יוסי זילברמן, גלעד שלמור ויואב אבן.