הרוג ו-4 פצועים בקריסת תקרה בתל אביב

אדם אחד נהרג ו-4 נפצעו קל בהתמוטטות של תקרה בדירה בבניין בת"א במהלך עבודות שיפוצים. חשש לנעדר נוסף. כוחות הצלה רבים הגיעו למקום לחלץ לכודים, בהם גדוד של פיקוד העורף

גבר כבן 30 נהרג הבוקר (ד') בהתמוטטות תקרה בדירה בתהליכי שיפוצים בבניין רחוב הרצל בתל אביב. ארבעה בני אדם נוספים נפצעו קל ופונו לבתי החולים. כוחות ההצלה סורקים את המבנה על מנת לוודא כי במקום אין לכודים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע החל סמוך לשעה 09:30, אז הוזעקו כוחות רבים של משטרה, מד"א וכיבוי אש בעקבות דיווח על התמוטטות תקרה במבנה בן שלוש קומות ברחוב הרצל. הצוותים שהגיעו למקום החלו בפעולות חילוץ וסיוע לנפגעים יחד עם גדוד של פיקוד העורף.

הרוג ופצועים בהתמוטטות תקרה. הזירה בת"א (גלעד שלמור)

צוותי מד"א העניקו טיפול לפצועים, שסבלו בעיקר מחבלות בגפיים ומחבלות יבשות. "מצבו של אחד מהם היה אנוש, הוא סבל מפגיעות קשות בכל חלקי גופו והיה ללא הכרה ללא דופק. הפרמדיקים ביצעו בו פעולות החייאה, אך נאלצו לקבוע את מותו אחרי זמן קצר במקום", סיפר מנכ"ל מד"א אלי בין. שניים מהפצועים פונו לבית החולים איכילוב בתל אביב ושניים נוספים לבית החולים וולפסון בחולון. מצבם של הארבעה מוגדר קל.

על פי הערכה ראשונית הסיבה להתמוטטות היא קריסה של עמוד תומך. למקום הגיע גם מהנדס העירייה על מנת לבדוק לעומק מה הוביל לאירוע.

זירת האירוע (חדשות 2)

"הבניין נפל, זה היה מבהיל"

במקביל נוצרו באזור עומסי תנועה בשל התאספות עשרות עוברי אורח וסקרנים. רחוב הרצל מרחוב שלמה ועד דרך יפו נסגר לתנועה, כמו כל הרחובות הסמוכים לרחוב הרצל. הציבור מתבקש לנסוע בדרכים חלופיות ולא להגיע לאזור.

"עבדנו בפנים, בעל הבית רצה לבנות מחסנים תת קרקעיים וכשעבדנו על זה פתאום הבניין נפל", סיפר אחד הפועלים במקום, "זה היה מבהיל".

כוחות גדולים של חילוץ והצלה במקום (חדשות 2)

הפועלים נלכדו במבנה שעבר שיפוץ (חדשות 2)

הקריסה מבפנים (חדשות 24)

פרמדיק מרחב דן במד"א, נתן נתנזון, הגיע ראשון לזירה והעניק טיפול רפואי לנפגעים. "הגעתי ראשון לזירה", סיפר נתנזון, "ראיתי פצוע אחד קל עד בינוני עם פגיעות בגפיים. הוא חיכה לנו מחוץ לזירת הקריסה ודיווח לנו על פצועים נוספים שנמצאים בתוך המבנה שקרס".

נתנזון הוסיף כי "כי כשנכנסנו למקום הבחנו כי יש עוד ארבעה פצועים עם פגיעות קלות יחסית של שברים ברגליים ובידיים. בזירה היה אדם נוסף שנקבר תחת ההריסות. קבעתי את מותו אחרי שחילצתי אותו. הפצועים שנפגעו קל קיבלו טיפול בסיסי בלבד של חבישות וקיבועים ופונו לבתי החולים לקבלת טיפול מתקדם יותר".

"צוותי הכיבוי שהגיעו בתחילת האירוע נתקלו במצב בעייתי מבחינת הגעה לתוך הזירה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אחד מאנשי כוחות הכיבוי שהגיעו למקום. "כלבי גישוש וכוחות הכיבוי המשיכו זמן רב לאחר הפינוי בחיפושים אחר לכודים נוספים".