תימנע סגירת חברה המעסיקה נכים?

לפני כשבעה חודשים דווח בחדשות 2 על הקשיים שבהם נתקלה חברת "כל יכול", המעסיקה כ-200 נכים ובעלי מוגבלויות. היום ביקר בחברה שר הכלכלה נפתלי בנט, שוחח עם העובדים, והבטיח לפעול כדי להעביר תמיכה נוספת שתאפשר את קיום החברה - מעבר למיליון שקלים שכבר הועברו בשבועות האחרונים

האם יימצא בקרוב פתרון שיאפשר את המשך קיומה של חברת "כל יכול", שמעסיקה 200 נכים ובעלי מוגבלויות? בביקור שערך היום (ג') בחברה שר הכלכלי נפתלי בנט, הוא הבטיח לפעול להעביר תמיכה לחברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נתנו עזרה כלשהי לתקופה הקצרה, אבל צריך למצוא את הדרך לפצח תמיכה במודל הזה בהיקפים גדולים יותר", אמר בנט, "כי זו פשוט הצלחה אדירה למדינת ישראל". בנט שוחח עם העובדים והתחייב לפעול להעברת כספים נוספים לחברה, מלבד מיליון שקלים שכבר הועברו בשבועות האחרונים. לפני כשבעה חודשים דווח בחדשות 2 על הקשיים שבהם נתקלה החברה.

מוקד טלפוני של חברת כל יכול (חדשות 2)

הבעלים של חברת "כל יכול", שמעסיקה עובדים נכים ומשלמת להם שכר הגון, רוצה לראות את מודל החברה מתפתח גם למקומות אחרים. ד"ר גיל וינש הסביר את היתרונות הטמונים ב"כל יכול", ואמר כי "אנחנו כבר 5 שנים מראים שיש פתרון עבור הנכים. הם יכולים במודל כמו שלנו לחזור לשוק העבודה, לצאת מהבית ולחסוך למדינה כמה מאות אלפי שקלים על כל אחד מהם".

בחודש פברואר האחרון הגיעו עובדי החברה לכנסת על מנת להילחם נגד הסגירה של מקום עבודתם. העובדים נתקלו אז בתמיכה לא מועטה מצד חברי כנסת רבים. "אין דבר שיכול להוות תירוץ לסגור את החברה", אמרה ח"כ קארין אלהרר ממפלגת יש עתיד.

במליאה הם קיבלו תמיכה מח"כים רבים ביניהם מיקי רוזנטל, דוד צור ויצחק הרצוג, אבל לשר הממונה שלום שמחון לא היו תשובות מיידיות, והוא טען כי אינו יודע מה מספר הנכים המדויק המועסק בחברות השונות, על פי מדיניות הממשלה שלא לשלב עוד נכים בחברות בהם רוב העובדים הם נכים.