אחת מנשות מנהיג הכת שהורשע: "האשמות שקריות"

שעות לאחר שבית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע אדם ששמו אסור בפרסום בשורת עבירות אלימות והתעללות בנשותיו ובילדותיו בעת שניהל כת. ש', אחת מנשותיו, דוחה את ההרשעה מכל וכל וטוענת: "אנחנו משפחה אוהבת ומאמינה"

"נשואות לו באהבה גדולה" (יוסי זילברמן, חדשות 2)

שעות לאחר שבית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע את ד', חסיד ברסלב, בעבירות מין ואלימות חמורות וכן התעללות בקטינים והחזקה בתנאי עבדות - מגיבה לראשונה אחת מנשותיו וטוענת בתוקף: "ההאשמות שקריות לגמרי, אנחנו משפחה נפלאה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני רוצה להדגיש שזו לא כת, זו בפירוש לא כת", אומרת האישה. "זו משפחה מאוד מיוחדת ונהדרת עם הרבה מאוד אהבה. אנחנו חמש נשים שנשואות יחד לאותו בעל באהבה גדולה. כולנו חיים חיים פתוחים, הבית פתוח, עם המון הכנסת אורחים".

הורשע ב-18 עבירות. ד' (יוסי זילברמן, חדשות 2)

האישה הוסיפה: "בעלי לקח על עצמו להפיץ את מה שהרב שלו אומר ואנחנו התחברנו יחד באמונה ובאהבה. כולנו מאמינים". מוקדם יותר היום (ג') הרשיע בית המשפט המחוזי בירושלים את ד', חסיד ברסלב תושב ירושלים, בעבירות של החזקה בתנאי עבדות, התעללות בקטינים, כליאת שווא ועבירות מין ואלימות חמורות. ד' הואשם, לאחר שנחשף כי עמד במרכז פרשת התעללות מחרידה בילדים בירושלים, שבה היו מעורבים תשעה חשודים - שלושה גברים ושש נשותיו - אנשי כת שהתגוררו בבירה ובאזור טבריה.

בכתב האישום שהוגש הואשם מנהיג הכת בלא פחות מ-20 אישומים, שמתוכם הורשע ד' ב-18. ארבעה מתוך האישומים הללו הופנו כלפי נאשם נוסף בתיק, שעל פי כתב האישום פעל להפצת משנתו של מנהיג הכת הירושלמית.

האישום הראשון בו הורשע ד' הוא החזקה בתנאי עבדות של שש נשותיו. "הנאשם ניצל במשך שנים את שליטתו בנשים תוך שהוא מפקח עליהן פיקוח הדוק ביותר במהלך היום", נכתב בהכרעת הדין. מנהיג הכת הורשע בנוסף בשישה מקרים של עבירות אינוס של נשותיו, שהגיעו כ"עונש" שנתן להן על "מחשבות אסורות". בית המשפט הרשיע את שני הנאשמים גם במספר מקרים של מעשים מגונים בנסיבות מחמירות, בעקבות "מדיניות הענישה" בכת.

הנאשם ד' הורשע בנוסף במספר גדול של מעשי סדום שנעשו בנסיבות מחמירות. באחד המקרים, המתוארים בהכרעת הדין, הכה מנהיג הכת את אחת מנשותיו בטענה כי היא "עשתה מעשים אסורים מאחורי גבו, ובגדה בו במחשבות". בהמשך הורה לנשים אחרות להכות בה, סתם את פיה באמצעות סדין, והתעלל בה מינית תוך שהוא חונק אותה.