עימותים באתר בנייה בבית שמש: 6 חרדים נפצעו

המאבק על הקברים נמשך. 4 חרדים נפצעו בינוני ו-2 נוספים באורח קל לאחר שעימותים פרצו בינם לבין המאבטחים באתר הבנייה בבית שמש. "הם טוענים שיש במקום קברים עם עצמות יהודים", הסביר אחד האזרחים שנכח במקום. לדבריו, המאבטחים במקום נקטו באלימות כלפי המפגינים במחאה האלימה ביותר שראה מאז תחילת המאבק

עימותים קשים בהפגנה, היום (מיכאל קמינר)

הקרב על מערות הקבורה: שישה חרדים נפצעו היום (ב'), ארבעה בינוני והשאר קל, במהלך עימותים עם מאבטחים באתר בנייה ברחוב נחל ערוגות בבית שמש. בנוסף, שישה מאבטחים ושניים ממנהלי העבודה עוכבו לחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהמשטרה נמסר כי המהומה פרצה, לאחר שהחרדים ניסו להפריע לעבודות באתר בטענה כי במקום יש מערות קבורה. "המחאה היא כבר למעלה מחודש", סיפר מיכאל קמינר שנכח במקום, "הם טוענים שיש במקום קברים עם עצמות יהודים. נחכתי בעצמי בשלוש הפגנות לפני כן וזו היתה ההפגנה האלימה ביותר".  

לדבריו, במהלך העימותים התנפלו מאבטחים על החרדים באבנים ובברזלים. "החרדים נכנסו לשטח מיוזמתם כדי למחות. איך שהתקרבו, המאבטחים התנפלו עליהם באלימות רבה - גם כשהם שכבו על הקרקע". קמינר מספר כי במהלך המחאה, שהפכה אלימה, חטפו המאבטחים את מצלמתו והוא הגיש על כך תלונה במשטרה.

ארבעה מהפצועים בהפגנה פונו לבית החולים הדסה עין כרם ושניים נוספים הועברו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים שערי צדק.

חרדים נפצעו (מיכאל קמינר)

בחודש שעבר: העבודות נעצרו

בחודש שעבר הפגינו 100 חרדים ברחוב נהר הירדן בדרישה לעצור את העבודות באתר שבו לטענתם נמצאים הקברים. שוטרים שהגיעו לאזור התעמתו עם המשטרה ועצרו 14 חשודים בהפרות סדר.בעקבות המהומה והמעצרים יצאו עשרות חרדים להפגין באזור כיכר השבת בירושלים, חסמו את הכביש והציתו פחי אשפה.

יממה לאחר מכן הושג הסכם עם יזמי פרויקט הבנייה, לפיו תבוצע בדיקה נוספת שתכריע בשאלה האם אכן ישנם באתר קברים יהודיים - ועבודות הבנייה נעצרו.