המשטרה בודקת: האם הנהג נסע בגילופין?

המשטרה מעריכה כי הטרקטור שהוטען על המשאית חרג מהגבולות המותרים ולכן פגע באוטובוס המתפללים. במקביל נבדק האם הנהג נסע תחת השפעת אלכוהול. פרקליטו טוען מנגד: "הוא פעל לפי כל התקנים והנהלים"

המשטרה ליוותה? התאונה בדרום (דוברות המשטרה)

המשטרה מעריכה כי הגורם לתאונה הקטלנית בדרום, שגבתה את חייהן של 8 נשים, הוא טעות אנוש. נהג המשאית שעליה הורכבו הטרקטורים הפוגעים נחקר בחשד לרשלנות, אך הוא טוען שעוד מוקדם לקפוץ למסקנות. במקביל, נבדק האם הוא נהג תחת השפעת אלכוהול, הוא נלקח בשל כך לבדיקות בבית החולים. "הוא המום וכואב מהטרגדיה שגבתה מחיר כבד כל כך", אמר פרקליטו של הנהג עו"ד שי גלעד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי עורך הדין, "הנהג משתתף בצער משפחות ההרוגים ומתפלל לשלומם ולרפואתם המלאה של הפצועים. עם זאת, חשוב להדגיש כי הנהג הוביל את המטען על פי כל התקנות והנהלים, בהתאם להוראותיה של משטרת ישראל שאף ליוותה את השיירה לאורך כל הדרך". למרות טענה זו, במשטרה מדגישים כי לא כך הדבר.

טרגדיה בדרום, היום (AP)

לטענת פרקליטו של הנהג, הוא נקט בכל האמצעים הנדרשים על מנת להימנע מתאונה: "דווקא בגלל שמדובר בכביש צר ומסוכן, המשטרה ליוותה את המשאית לאורך כל הנסיעה. יש לאפשר למשטרה למצות את החקירה עד תום ולא לקפוץ למסקנות או האשמות מיותרות וחסרות בסיס עובדתי".

מחקירת המשטרה עולה כי הטרקטור שהוטען על המשאית חרג מגבולתיה כשחלקו הבולט פגע בצידו של האוטובוס שחלף בסמוך אליו בכביש 31, ובו עשרות מתפללים שעשו את דרכם חזרה מהר הבית. עוד בדקה המשטרה האם הנהג היה בגילופין, אך לפי שעה נראה כי זו אינה הסיבה לתאונה.

טרגדיה בדרום, היום (AP)

ובינתיים, הטענות של המשטרה כי מדובר בטעות אנוש והמגננה של הנהג לא מסייעים למשפחות האבלות. בפזורה הבדואית שבדרום מתקשים להתאושש מתוצאות התאונה הקטלנית שאירעה בצומת להבים שבה מצאו את מותן לפחות 8 מנשות המגזר, ומפנים אצבע מאשימה לעבר רשויות התחבורה.

אחד התושבים המקומיים שהגיע לזירה הקשה פרץ בבכי לאחר שהתברר לו כי רבים מבני משפחתו נפגעו בתאונה. "הם לא נהרגו, מישהו רצח אותם", האשים. "אני לא יודע אפילו מי נפצע ומי נהרג, אבל הם מהמשפחה שלי. הם חזרו מתפילה בירושלים, כי זה מה שנשאר להם בחיים האלה".

ביקורת נוספת נשמעה גם מכיוונו של ח"כ טאלב אבו-עראר מהרשימה הערבית המאוחדת, שמחה על יחס הרשויות לליקויים הידועים בכביש 31. "מדובר בטרגדיה שמה שגרם לה הם תנאי הכביש הקשים", אמר חבר הכנסת. "בשנתיים האחרונות פנינו לגורמים המקצועיים בכנסת וביקשנו לשפר את תנאי הבטיחות אך לא נענינו בחיוב. אם הכביש יישאר כך - כל יום יהיה אירוע קשה וכבד".