מנכ"ל משרד התחבורה על התאונה בדרום: "קטע הכביש הוזנח במשך עשרות שנים"

עוזי יצחקי לחדשות 2 Online: "שנים התריעו ושנים אף אחד לא עשה כלום עד הקמת הממשלה הנוכחית. בתוך חודשיים-שלושה נעבור לכביש חדש לגמרי". נתוני "אור ירוק": תשעה בני אדם נהרגים בשנה בממוצע בכביש 31. יותר מ-200 נפצעים

שמונה נשים נהרגו ו-28 אחרים נפצעו היום (שלישי) בתאונה הקטלנית בכביש 31 שבדרום הארץ. על פי נתוני "אור ירוק", מדובר ב"בכביש אדום" שגובה בממוצע בשנה את חייהם של תשעה בני אדם ונפצעים בו יותר מ-200 נהגים, נוסעים והולכי רגל. מנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי, התייחס בשיחה עם חדשות 2 Online לנתונים וכן לאירוע הקשה ואמר כי "קטע הכביש המדובר הוזנח במשך עשרות שנים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שנים התריעו ושנים אף אחד לא עשה כלום עד הקמת הממשלה הנוכחית שתקצבה את זה", הוסיף יצחקי. "ושר התחבורה כץ עמד איתן מול האוצר שרצה לקצץ את ביצוע שיפוץ הכביש הזה - והתוצאות בהתאם". הוא התחייב כי "בתוך חודשיים-שלושה נעבור לכביש חדש לגמרי".

יצחקי הודה כי "יש בעיה בקטע הכביש הזה ולכן ממשלת ישראל, עם הקמתה, קיבלה החלטה להמשיך את כביש 6-דרום בהשקעה של מיליארד וחצי שקלים. בחודשים הקרובים נשלים את הביצוע".

הוא המשיך ואמר כי בחודש מאי 2013 קיבלה הממשלה את ההחלטה לשדרג את קטע הכביש. "יצאנו לביצוע לפני כשנתיים. אני חושב שאין ביצוע מהיר יותר לקטע ששנים לא השקיעו בו ולא תקצבו אותו.  יצחקי סיפר כי שוחח הבוקר עם ראש מועצת להבים "על עומסים בצומת ואיך לאחר פתיחת כביש 6 הם צפויים לרדת".

זירת האירוע

ראש מועצת להבים: "התרעתי הבוקר, מרחו אותנו שנים"

ראש מועצת להבים , אלי לוי, אמר לחדשות 2 Online זמן קצר אחרי התאונה הקשה בדרום שגבתה את חייהן של שמונה נוסעות והביאה לפציעתם של 28 נוספים כי שוחח הבוקר עם מנכ"ל משרד התחבורה והתריע "על מה שקורה בצומת להבים, אבל מתעלמים ומורחים אותנו. שר התחבורה ידע מכל זה".

לוי המשיך והעלה טענות קשות כלפי משרד התחבורה. לדבריו, מדובר בחלק של הכביש שצריך להחליף. "שנים אנחנו אומרים שנפח התנועה בציר הזה ובצומת להבים הוא פי ארבעה מהצומת המתוכנן", אמר לוי. "יש תיק מכרז עוד מאז ששאול מופז היה שר התחבורה, יש הכל. משרד התחבורה החליט כרגע שזה לא חשוב. כל בוקר, כל צהריים, כל אחר צהריים - אין עם מי לדבר".

"רק בשבוע שעבר היה פה מנכ"ל משרד התחבורה", הוא המשיך. "דיברתי איתו והתרעתי בפניו על צומת להבים. הוא אמר לי, 'אנחנו מטפלים בזה'". לדבריו, הוא ביקש מהמנכ"ל לדאוג להרחבת הציר, כך שיהיו ארבעה נתיבים במקום שניים. "כל שבוע אני מתקשר אליו לשאול על זה, מתעלמים ממני כבר חמש שנים והנה - קרתה התאונה. זה היה ידוע מראש".