הערכה: הטרקטור בלט, האוטובוס נפגע

שעות ספורות לאחר התאונה הקטלנית שאירעה בדרום, הנסיבות שגרמו לאסון הולכות ומתבהרות: מחקירה ראשונית של המשטרה, מתחזקת הערכה כי הגורם האנושי ולא תנאי הכביש אחראים לתאונה, שגבתה את חייהן של 8 נשים. נהג המשאית נחקר בחשד לרשלנות

הטרקטור לאחר התאונה, היום (חדשות 2)

בוחני התנועה ממשיכים לחקור את התאונה הקטלנית היום (שלישי) שבה נהרגו שמונה נשים ו-28 אחרים נפצעו בדרגות שונות, בהתנגשות בין אוטובוס, משאית ורכב פרטי בכביש 31, סמוך לצומת להבים. מפרטים ראשוניים עולה חשד כי ייתכן שהסיבה לתאונה אינה נעוצה דווקא בתשתיות הכביש הרעועות - אלא בגורם האנושי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי שעה ההערכה היא שאחד או שניים או שניים מהטרקטורים שהיו על המשאית נטה לכיוון הכביש באופן שככל הנראה היווה את הגורם לתאונה. נהג המשאית נחקר בחשד לרשלנות.

אחד התושבים המקומיים שהגיע לזירה הקשה, פרץ בבכי לאחר שהתברר לו כי רבים מבני משפחתו נפגעו בתאונה. "הם לא נהרגו, מישהו רצח אותם", האשים. "אני לא יודע אפילו מי נפצע ומי נהרג, אבל הם מהמשפחה שלי. הם חזרו מתפילה בירושלים, כי זה מה שנשאר להם בחיים האלה".

ממלא מקום ראש אגף התנועה, תת-ניצב אלברט אוחיון, החליט להקים צוות חקירה מיוחד לבדיקת נסיבות התאונה. "כל נסיבות התאונה נחקרות, בין היתר גם מעורבות הגורם האנושי", נמסר מאגף התנועה.

 עשרות אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, כוחות משטרה ומסוקים של מגן דוד אדום וחיל האוויר הוזעקו סמוך לשעה 14:30 לזירת התאונה הקשה. צוותי מגן דוד אדום פינו לבית החולים סורוקה בבאר שבע 28 פצועים בדרגות שונות. בבית החולים פתחו מרכז מידע מיוחד בטלפון: 12-55-177.

זירת התאונה מהאוויר, היום (דוברות המשטרה)

זירת האירוע, היום

האוטובוס שנפגע הסיע לאזור הדרום נוסעים ששבו מתפילה במסגד אל אקצה. כל שמונה ההרוגות הן נשים בשנות ה-50 לחייהן. מפרטים ראשונים עולה כי משאית שהובילה טרקטור פגעה, מסיבה שאינה ידועה, בצידו השמאלי של האוטובוס. הטרקטור שנשאה המשאית נפל על האוטובוס ופגע קשות בכל מי שישב לצד החלון.

שמונה הרוגות, 28 פצועים

"תוצאת התאונה קשה מאוד ואת הסיבה לה אנחנו עוד נחקור ונתחקר", אמר ניצב יורם הלוי, מפקד מחוז הדרום במשטרה. "הזירה מאוד קשה לצפייה, זו תאונה טרגית וקשה בכל מובן".

"ההרוגות הן תושבות היישובים הסמוכים לרהט", סיפר ראש עיריית רהט טלאל אל קרינאווי. "זו הייתה נסיעה מאורגנת של אנשים שנוסעים מדי שבוע לירושלים כדי להתפלל". לדבריו, תושבים רבים מהפזורה הבדואית הגיעו לזירת התאונה כדי לברר האם קרובים להם נפגעו. "זה כביש קשה מאוד", הוסיף אל קרינאווי. "אחד הקשים במדינת ישראל, כביש שגבה המון קורבנות".

גדי קלדמן, קצין המבצעים של זק"א בנגב, אמר: "מדובר בזירה קשה מאוד, שמזכירה פיגוע. האוטובוס נפגע מכלי רכב כבד במהלך נסיעה מלהבים לכיוון לקייה". בעקבות התאונה סגרה המשטרה לתנועה את כביש 31 בין צומת שוקת לכיכר אשכולות. בכביש 40 - צומת להבים - נחסמה הפנייה ימינה לכיוון להבים.