מטיילים גם בשנה החדשה: עם ישראל בטבע ובמנגלים

ביומה הראשון של השנה העברית החדשה, ישראלים רבים בחרו לבלות בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים ברחבי הארץ. מרשות הטבע והגנים נמסר כי עוד אלפי מטיילים צפויים לפקוד את האתרים השונים במהלך סוף השבוע. לרגל החג, אתם צילמתם את עצמכם בחגיגות ובטיולים - ואנחנו מפרסמים

מטיילים בשמורות ובגנים, היום (פייסבוק)

ישראלים רבים חוגגים את יומה הראשון של השנה החדשה בטיולים בפארקים ובגנים הלאומיים בכל רחבי הארץ. באחדים מהם אף מתקיימים אירועים ופסטיבלים ייחודיים לראש השנה, שצפויים למשוך אליהם רבבות מטיילים במהלך היום השני של החג ובשבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המטיילים פוקדים היום את השמורות, כאשר נרשמת בעיקר תנועה ערה של "ממנגלים" בפארקים ובגנים הלאומיים. עם זאת, מרשות הטבע והגנים נמסר כי מספר המטיילים היום אינו גבוה במיוחד - זאת עקב כך שמשפחות רבות מתכנסות בבתים גם היום ועורכות ארוחות חגיגיות נוספות לכבוד החג.

שנה טובה גם מחוץ לבית (הילה נובוטני)

בגן הבוטני שבאגמון החולה פתחו כבר היום שנה צבעונית ומרהיבה במיוחד: מאות פרפרים הנהנים מצמחיה עשירה בצוף עצרו באזור למטרות הזדווגות ורבייה - והחג היווה הזדמנות מצוינת למטיילים להגיע ולחזות בפרפרים הצבעוניים במקום.

במסגרת הפסטיבל מתקיימים היום ובמשך כל ימי החג סיורים מודרכים בגן הבוטני, בעקבות הפרפרים הנודדים. בנוסף, תתקיים סדנה ליצירת חלילים מקנה מצוי, סדנת אוריגמי ופינת תה מצמחי הגן. הכניסה לשמורה עולה 5 שקלים בלבד - זאת לטובת מימון פרויקט העגורים במקום.

משפחות רבות בחרו להמשיך לאכול (פייסבוק)

מטיילים רבים צפויים לפקוד בעיקר מחר ומחרתיים את השמורות, כשהצפי הוא למטיילים רבים במיוחד בפסטיבל העפיפונים בגן הלאומי בית גוברין. בשבת יתקיים יום הנשר בחי-בר בכרמל - וגם לשם צפויים להגיע מבלים רבים נוספים.  

משפחת אלימלך חוגגת בברלין, היום (משפחת אלימלך)

ולעומת הישראלים שנותרו בארץ - היו כאלה שהעדיפו לעשות את החג בחו"ל. משפחת אלימלך שמבלה בברלין, איחלה שנה טובה לעוברים ולשבים על המדרגות בלב הבירה הגרמנית. ולא נדבר על הרבים האחרים שיצאו לאומן שבאוקראינה כדי לפקוד את קברו של רבי נחמן מברסלב.