מסתמן: מפעל "נגב טקסטיל" לא ייסגר

על פי ההסכם המתגבש בין משרד הכלכלה להנהלה, למפעל תועבר הלוואה של שלושה מיליון שקלים – מחציתה תועבר על ידי התאחדות התעשיינים ומחציתה על ידי משרד הכלכלה. ההתקדמות במגעים התאפשרה בזכות התערבות ישירה של שר הכלכלה נפתלי בנט. בשלב זה ממתינים במשרד הכלכלה לתשובה סופית מבעלי המפעל

בשורה לעובדי נגב טקסטיל (חדשות 2)

פרסום ראשון: בשורה טובה לעובדי "נגב טקסטיל" ערב ראש השנה. משרד הכלכלה והנהלת המפעל הגיעו היום (ד') להבנות, ולפיהן יקבל המפעל הלוואה של שלושה מיליון שקלים למשך חמש שנים, שתאפשר את המשך הפעלתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי המתווה המתגבש, התאחדות התעשיינים תממן מחצית מההלוואה ומשרד הכלכלה יממן את החצי השני. ההבנות התאפשרו בזכות התערבות ישירה של שר הכלכלה נפתלי בנט, שניהל בימים האחרונים את המשא ומתן להצלת המפעל בשיתוף עם ראש התאחדות התעשיינים צביקה אורן.

בנוסף להלוואה, צפוי המפעל לקבל מענק של רבע מיליון שקלים בסוף התהליך, לאחר שיחובר לגז טבעי. המטרה של משרד הכלכלה היא לעודד התפתחות טכנולוגית שגם תועיל לאיכות הסביבה.

"זו תחושה של סיפוק גדול מאוד", אומר שר הכלכלה נפתלי בנט. "בסופו של דבר מדובר פה בבני אדם, במשפחות, סמוך לראש השנה. אם נוכל להביא להקלה במצבם, אשמח מאוד". בנט הוסיף כי לא פרץ את העיקרון לפיו משלם המיסים לא יממן את ההסכם כלל. לדבריו, כבר ערך תיאום עם מפעלים אחרים באזור למקרה שהתכנית תיכשל, וגילה מוכנות לקלוט את העובדים.

ההסכם התגבש בתיאום עם שר האוצר יאיר לפיד וכעת ממתינים הצדדים לתשובה סופית מהנהלת המפעל, בטרם יחתמו על המסמך. גורמים בהנהלת המפעל הביעו אופטימיות כי ההסכם ייחתם. הבוקר התכנסו 50 העובדים במפעל להרמת כוסית לרגל ראש השנה בצל החשש כי יאבדו את מקום עבודתם.

שלשום: עצרת חירום להצלת המפעל

בתחילת השבוע התכנסו עובדי המפעל לעצרת חירום, לאחר שהתברר כי לא נמצא פתרון ומשרדי הכלכלה והאוצר אינם מוכנים להעביר המענק בגובה שלושה מיליון שקלים, שהיה אמור להציל את המפעל מסגירה. למקום הגיעו כ-30 מפגינים שחסמו את הכביש בכניסה לעיר הדרומית.

"אנחנו נמצאים בדקה ה-92. אנחנו עושים כל מה שאנחנו יכולים בניסיון לפתור את המשבר", אמר לעובדים מנכ"ל המפעל אורי אדר. "אני קורא לממשלה לסייע לנו ולנסות לחשוב מחוץ לקופסה. בשלב זה האפיק מול משרד הכלכלה הגיע למבוי סתום".

במסגרת המתווה להצלת המפעל, שעליו הוכרז לפני שבועיים, נקבע כי המדינה תעביר להנהלה את המענק בגובה 3 מיליון שקלים, ובעליו יוסיף עוד מיליון שקלים נוספים לצורך המשך פעילותו. עוד נקבע כי 50 עובדי "נגב טקסטיל" יצאו לחופשה של שבועיים, וישובו לעבודתם מיד אחרי ראש השנה.