היועץ המשפטי של משרד האוצר: לבחון פתיחת הסינמה סיטי בירושלים בשבת

בשבוע הבא צפויה עיריית ירושלים למסור את תשובתה לעתירה של תנועת "התעוררות" בנוגע להחלטה לסגור את מתחם הסינמה סיטי בירושלים בשבתות ובחגים. לידי חדשות 2 באינטרנט הגיע מסמך המפרט את עמדת היועץ המשפטי של משרד האוצר, הקורא לבחון מחדש את סגירת המתחם בשבתות

מסמך העמדה היועץ המשפטי במשרד האוצר (חדשות 2)

מלחמות השבת חוזרות לבירה? לידי חדשות 2 באינטרנט הגיע מסמך המפרט לראשונה את עמדת היועץ המשפטי של משרד האוצר בנושא פתיחת מתחם הסינמה סיטי בירושלים בשבת . העמדה קובעת כי על האוצר לבחון מחדש את ההחלטה לסגור את המתחם בשבתות ובחגים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרויקט הסינמה סיטי מהווה את אחת ההרחבות של תכניות חניון הלאום, שהוקם בסמוך לקריית הממשלה ולבית המשפט העליון ונחתם בין המדינה, עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים. "כחלק ממערכת ההסכמים בין הצדדים, נקבע על ידי הגורמים המקצועיים במשרד האוצר כי אישור הקמת מתחם סינמה סיטי ניתן בכפוף לכך שהמתחם לא יופעל בשבתות וחגים", הסביר היועץ המשפטי של משרד האוצר, עו"ד יואל בריס.

התכנית להקמת מתחם הסינמה סיטי, שצפוי להיפתח בקרוב בירושלים, עוררה דיונים סוערים בעיר כבר מיומה הראשון. בחודש יוני השנה הגישו חברים בתנועת "התעוררות" עתירה לבג"ץ נגד ההסכם שקבע כי המתחם יהיה סגור בשבת.

"המדינה נדרשת לבחון את עמדתה"

הדמיית מתחם סינמה סיטי שיקום בנתניה (יח"צ)
"בעתירה טוענים העותרים כנגד שר האוצר והגורמים הרלוונטיים, שהחלטתם למנוע את פתיחת מתחם הסינמה סיטי בשבתות ובחגים אינה תואמת את הדין ואת הפסיקה במדינת ישראל", מציין היועץ ולבסוף קובע: "לאחר ניתוח העתירה ולאחר התייעצות מקיפה מול מחלקת בג"צים בפרקליטות המדינה, עולה כי המדינה נדרשת לבחון בשנית את עמדתה בנושא".

"במסגרת הסטטוס קוו בעיר היו, ישנם ויהיו בתי קולנוע פתוחים בשבת", אמרו גורמים בעיריית ירושלים לחדשות 2 באינטרנט. "כבר היום פועלים 12 אולמות קולנוע בשבת בשלושה מתחמים שונים ובקרוב ייפתח קומפלקס בתי קולנוע חדש במרכז שרובר על קרקע פרטית, שגם הוא יהיה פתוח בשבת על פי היזמים".

לאחרונה פנו גורמים בעירייה לבג"ץ בניסיון לדחות את ההחלטה על עתירת "התעוררות" עד לאחר הבחירות המוניציפליות, מחשש שהדבר עלול לגרום לקרע בין ראש העיר ברקת לבין שותפים החרדים בקואליציה. בג"ץ דלה את הבקשה ועד השבוע הבא מחויבת העירייה לתת את תשובתה בנושא.

סגן שר האוצר, ח"כ מיקי לוי, מסר בתגובה: "בהמשך לחוות הדעת שביקשתי מהיועץ המשפטי של משרד האוצר לגבש בעניין, הנחיתי את הגורמים העוסקים בנידון כי למשרד האוצר לא תהיה כל התנגדות לפתיחת מתחם הסינמה סיטי בשבתות ובחגים, כי הנושא הוא מוניציפלי בעיקרו. חשוב לי להבהיר כי לא מן הנמנע שפתיחת המתחם בשבתות ובחגים תביא לשינוי תנאי ההסכם בין היזם למדינה, בהתאם לנתונים הכלכליים החדשים".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "בהסכם עליו חתמו היזמים עם האוצר נקבע כי המתחם יהיה סגור בשבת והסכם זה הוא שאושר במועצת העיר. לא ידוע לנו על פנייה של היזמים לאוצר בבקשה לשנות את תנאי ההסכם, ואם הם רוצים בכך עליהם לפנות לאוצר. באם יהיה הסכם חדש בין היזם לאוצר, הוא יובא בשנית להצבעה במועצת העיר".