שבו מתפילה בהר הבית ונהרגו בתאונה

בפזורה הבדואית הסמוכה לזירת התאונה הקטלנית שאירעה בצומת להבים מעכלים את האסון ומפנים אצבע מאשימה לעבר רשויות התחבורה, שעל פי הטענות לא עשו די כדי לתקן את הליקויים בכביש הנחשב לכביש אדום. "הן לא מתו, מישהו רצח אותן", זעק אחד מבני משפחות ההרוגות

בפזורה הבדואית שבדרום מתקשים להתאושש מתוצאות התאונה הקטלנית שאירעה היום (שלישי) בצומת להבים, שבה מצאו את מותן לפחות 8 מנשות המגזר, ומפנים אצבע מאשימה לעבר רשויות התחבורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד התושבים המקומיים שהגיע לזירה הקשה, פרץ בבכי לאחר שהתברר לו כי רבים מבני משפחתו נפגעו בתאונה. "הם לא נהרגו, מישהו רצח אותם", האשים. "אני לא יודע אפילו מי נפצע ומי נהרג, אבל הם מהמשפחה שלי. הם חזרו מתפילה בירושלים, כי זה מה שנשאר להם בחיים האלה".

ביקורת נוספת נשמעה גם מכיוונו של ח"כ טאלב אבו-עראר מהרשימה הערבית המאוחדת, שמחה על יחס הרשויות לליקויים הידועים בכביש 31. "מדובר בטרגדיה, שמה שגרם לה זה תנאי הכביש הקשים", אמר חבר הכנסת. "בשנתיים האחרונות פנינו לגורמים המקצועיים בכנסת וביקשנו לשפר את תנאי הבטיחות ולא נענינו בחיוב. אם הכביש יישאר כך - כל יום יהיה אירוע קשה וכבד".

"הטרקטור חרג מהמשאית ופגע באוטובוס" (AP)

רבים מתושבי היישובים הבדואים הסמוכים לזירת התאונה פוקדים את בית החולים סורוקה שבבאר שבע, לשם פונו הפצועים. רבים מהם עדיין לא יודעים מי מיקיריהם נפצע בתאונה ומי נהרג.

מחקירת המשטרה עולה, כי טרקטור שחרג מגבולות המשאית שעליה הוטען פגע באוטובוס נוסעים שחלף סמוך אליו בכביש 31, ובו עשרות מתפללים שעשו את דרכם חזרה מהר הבית. כתוצאה מהתאונה נהרגו לפחות שמונה מנוסעות האוטובוס ויותר מ-20 נוסעים נוספים נפצעו.

חזרו מתפילה ונהרגו בתאונה, הפצועים באירו (חדשות 2)

נתוני עמותת "אור ירוק" מצביעים על כך שהכביש המדובר נחשב לכביש אדום, שבו מוצאים את מותם מדי שנה לפחות 10 בני אדם בתאונות דרכים ויותר מ-200 נפצעים.