"החזרנו את כוח ההרתעה של ישראל"

לכבוד השנה החדשה, ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח ברכה מיחדת לאזרחי ישראל, בו ציין את הדברים החשובים שקרו בשנה האחרונה. " אישרנו את רפורמת השמיים הפתוחים, הגדלנו את כמות הגז הטבעי למשק הישראלי והשקנו את הרפורמה בנמלים", כתב, והוסיף כי "בשנה הבאה נפעל לחזק את הביטחון, את הכלכלה ואת החברה שלנו"

רה"מ נתניהו. ארכיון (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם אגרת ברכה לאזרחי ישראל לכבוד ראש השנה שיחול הלילה. נתניהו התייחס באיגרת לנושאים הבוערים ביותר על סדר היום הישראלי, וביניהם גם המצב המדרדר במדינות שכנות, וציין כי ישראל חזקה מתמיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אזרחי ישראל, בשנה החולפת נמשכו ביתר שאת הטלטלות העזות באזורנו. המדיניות הביטחונית התקיפה שלנו השאירה את מדינת ישראל מחוץ לטלטלה האזורית. באחת התקופות המאתגרות ביותר לביטחון ישראל מאז הקמתה, אנו מנווטים את ספינת המדינה באחריות, בניסיון ובשיקול דעת", כתב נתניהו.

"המהלומה שהנחתנו במבצע עמוד ענן הביאה לתקופה השקטה ביותר בדרום זה למעלה מעשור. פעולות הסיכול שלנו הביאו להורדת הטרור לרמתו הנמוכה ביותר גם כן מזה עשור. המדיניות הביטחונית התקיפה שלנו החזירה את כוח ההרתעה של מדינת ישראל. איש אינו יכול להבטיח שהשקט יישמר, אבל צה"ל וכוחות הביטחון ערוכים להמשיך להגן על אזרחי ישראל מפני כל איום, ולהלום בעוצמה במי שינסה לפגוע בנו".

אין יותר מסתננים. ארכיון (בן אברהם, "במחנה")

נתניהו: "אף מסתנן לא נכנס לישראל בחודש אוגוסט"

ראש הממשלה נתניהו התייחס גם לתופעת המסתננים ממצרים, וציין לחיוב כי אף מסתנן לא חצה את הגבול בחודש האחרון: "הגדר שבנינו בדרום בלמה לחלוטין את כניסת המסתננים הבלתי חוקיים למדינת ישראל. בחודש אוגוסט, אף מסתנן לא חצה את הגבול הדרום".

ומה לגבי המצב הכלכלי בישראל? "על רקע המשבר הכלכלי המתמשך בעולם, ההישגים שלנו בכלכלה בולטים לטובה. בזמן שכלכלות מובילות בעולם נקלעו למיתון, המשיכה כלכלת ישראל לצמוח ברבעון הראשון ביותר מחמישה אחוזים. האבטלה נמצאת בשפל, ובחודש שעבר נוספו למשק עוד 21 אלף מקומות עבודה חדשים", כתב נתניהו.

נתניהו ציין לטובה גם את הרפורמות שהונהגו השנה, וכתב כי "גם בשנה הבאה נחזק את הביטחון שלכם, וננהיג רפורמות נוספות כדי לקצץ בבירוקרטיה ולהוריד את המחירים. בשנה האחרונה אישרנו את רפורמת השמיים הפתוחים, הגדלנו את כמות הגז הטבעי למשק הישראלי כדי להוזיל את מחירי החשמל, והשקנו את הרפורמה בנמלים. גם בתחום הבריאות השקענו רבות, והתוצאות ניכרות לעין. בשבוע שעבר פורסם שיעילות מערכת הבריאות הציבורית של ישראל מדורגת במקום הרביעי בעולם".

עם זאת, ראש הממשלה טען כי גם בשנה הבאה ימשיך לחזק את מדינת ישראל. "איננו נחים על זרי הדפנה. בשנה הבאה עלינו לטובה נפעל במשנה תוקף לחזק את הביטחון, את הכלכלה ואת החברה שלנו, כדי שישראל תמשיך להיות מדינה חזקה ומודרנית שנשענת על מורשת אבות וצופה פני עתיד. אני מאחל לכם ולמשפחות שלכם שנה נהדרת, שנה טובה ובטוחה".