ראש מועצת להבים על התאונה בדרום: "התרעתי הבוקר, מרחו אותנו שנים"

בעקבות האירוע הקשה שגבה את חייהן של שמונה נשים והביא לפציעתם של 28 נוספים, טוען אלי לוי כי פנה במשך השנים שוב ושוב למשרד התחבורה והתריע על תשתיות כביש 31. לדבריו, "מתעלמים ממני כבר חמש שנים והנה - קרתה התאונה. זה היה ידוע מראש"

זירת האירוע (ביטחון דרום)

"התקשרתי למנכ"ל משרד התחבורה הבוקר והתרעתי שוב על מה שקורה בצומת להבים, אבל מתעלמים ומורחים אותנו. שר התחבורה ידע מכל זה". - כך אמר אחר הצהריים (שלישי) ראש מועצת להבים אלי לוי לחדשות 2 Online, זמן קצר אחרי התאונה הקשה בדרום שגבתה את חייהן של שמונה נוסעות והביאה לפציעתם של 28 נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לוי המשיך והעלה טענות קשות כלפי משרד התחבורה. לדבריו, מדובר בחלק של הכביש שצריך להחליף. "שנים אנחנו אומרים שנפח התנועה בציר הזה ובצומת להבים הוא פי ארבעה מהצומת המתוכנן", אמר לוי. "יש תיק מכרז עוד מאז ששאול מופז היה שר התחבורה, יש הכל. משרד התחבורה החליט כרגע שזה לא חשוב. כל בוקר, כל צהריים, כל אחר צהריים - אין עם מי לדבר".

"רק בשבוע שעבר היה פה מנכ"ל משרד התחבורה", הוא המשיך. "דיברתי איתו והתרעתי בפניו על צומת להבים. הוא אמר לי, 'אנחנו מטפלים בזה'". לדבריו, הוא ביקש מהמנכ"ל לדאוג להרחבת הציר, כך שיהיו ארבעה נתיבים במקום שניים. "כל שבוע אני מתקשר אליו לשאול על זה, מתעלמים ממני כבר חמש שנים והנה - קרתה התאונה. זה היה ידוע מראש".

מנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי, אמר לחדשות 2 Online כי "שנים התריעו ושנים אף אחד לא עשה כלום, עד הקמת הממשלה הנוכחית שתקצבה את זה. שר התחבורה כץ עמד איתן מול האוצר שרצו לקצץ את ביצוע הכביש הזה והתוצאות בהתאם". הוא הוסיף כי "תוך חודשיים שלושה נעבור לכביש חדש לגמרי. כל הממשלות הזניחו את הכביש ועכשיו הוא ישודרג".

 

בתאונה שהתרחשה בכביש 31 נהרגו שמונה נשים, תושבות חורה, ועשרות נפצעו לאחר שאוטובוס נוסעים, משאית וטרקטור התנגשו סמוך לצומת להבים. בעקבות האירוע נסגר הכביש לתנועה בשני הכיוונים.

עשרות אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, כוחות משטרה ומסוקים של מגן דוד אדום וחיל האוויר הוזעקו לזירת התאונה הקשה. צוותי מגן דוד אדום פינו לבית החולים סורוקה בבאר שבע 24 פצועים - בהם אחד במצב קשה, שניים בינוני והיתר קל. בבית החולים פתחו מרכז מידע מיוחד בטלפון: 12-55-177.

האוטובוס שנפגע הסיע לאזור הדרום נוסעים ששבו מתפילה במסגד אל אקצה. כל שמונה ההרוגות הן נשים בשנות ה-50 לחייהן. מפרטים ראשונים עולה כי משאית שהובילה טרקטור פגעה, מסיבה שאינה ידועה, בצידו השמאלי של האוטובוס. הטרקטור שנשאה המשאית נפל על האוטובוס ופגע קשות בכל מי שישב לצד החלון.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv