שוליים צרים, נתיבים ללא הפרדה: כביש הדמים שגובה חיי נוסעים ונהגים

שוליים צרים, נתיבים ללא הפרדה והיסטוריה של תאונות קטלניות. לפחות 9 בני אדם נהרגים ויותר מ-200 נפצעים בממוצע בכל שנה בכביש 31. "אור ירוק": לא רק הנהגים אשמים, המדינה אחראית לשפר את התשתיות ולדאוג שהכביש יהיה בטוח"

כביש 31. היסטוריה של תאונות (אגף התנועה, משטרת ישראל)

תאונת הדרכים הקטלנית בכביש 31, בה נהרגו לפחות שמונה נשים ונפצעו עשרות, מצטרפת לשורה ארוכה של תאונות קשות באותו האזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי נתוני "אור ירוק", מדובר ב"בכביש אדום" שגובה בממוצע בשנה את חייהם של תשעה בני אדם ונפצעים בו יותר מ-200 נהגים, נוסעים והולכי רגל. רק בסוף השבוע האחרון נהרג בכביש 31 הולך רגל שנפגע ממכונית פרטית.

"כביש 31 הוא כביש אדום ומסוכן. הכביש הוא בעל נתיב אחד לכל כיוון ללא הפרדה קשיחה שתמנע תאונות חזיתיות, בנוסף, שולי הכביש צרים, הכניסות והיציאות מסוכנות ואינן מוסדרות דבר שמסכן מאוד את הנוסעים בו", אומר שמואל אבואב מנכ"ל עמותת אור ירוק ומדגיש: "לא תמיד רק הנהג אשם בתאונות הדרכים, גם למדינה יש אחריות. משרד התחבורה חייב לשפר את התשתית בכביש, על ידי בניית גדר הפרדה בין הנתיבים והסדרת הכניסות והיציאות לישובים הסמוכים לכביש".

בחודש אוקטובר האחרון נספו בכביש איגנט אילצ'נקו ובתו מאיה בת ה-4, בזמן שהמשפחה חזרה מנופש באזור ים המלח. רכב שנסע בנתיב הנגדי חצה על פי החשד באופן מסוכן קו רצוף, עקף ניידת ומשאית ופגע בעוצמה מכונית המשפחה. בתאונה הקטלנית נפצעו גם אם המשפחה ואחותה הגדולה של מאיה ז"ל.