"זירה קשה מאוד, מזכירה פיגוע"

עשרות נוסעים באוטובוס מתפללים נפגעו ממשאית שנשאה טרקטור בכביש 31 בנגב, בהם לפחות 8 הרוגות. הצוותים שהוקפצו לזירה תיארו את הזירה הקשה: "רבים נלכדו מתחת לכיסאות, כל מי שישב בצד הקרוב לשמשה נפגע"

זירת התאונה, היום

הטרקטור התנתק מהמוביל ופגע באוטובוס: לפחות 8 נשים נהרגו היום (שלישי) בתאונת הדרכים הקטלנית בכביש 31 בנגב. הצוותים הרבים שהוקפצו לזירה טיפלו בעשרות מנוסעי אוטובוס המתפללים, שחלקם הושלכו מחוץ לאוטובוס מעוצמת הפגיעה הקשה, וחלקם נלכדו בשמשת האוטובוס או מתחת לכיסאות הרכב המסחרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מצבם של רוב הנפגעים הוגדר קל עד בינוני, ואלו שפונו מהזירה הועברו לבית החולים סורוקה בבאר שבע. שמעון זגורי, מפקד זק"א בשטח, כבר היה בזירות רבות אך לדבריו מדובר ב"תאונה מאוד קשה, שנגרמה מהטרקטור שנפל ופגע באוטובוס". גדי קלרמן, קמב"צ זק"א בנגב, הוסיף כי "הזירה קשה מאוד - מזכירה פיגוע".

ראש עיריית רהט טלאל אל קרינאווי עדכן כי ההרוגות הן תושבות היישובים הסמוכים לרהט. "מדובר באנשים שחזרו מתפילה באל אקצא", אמר. "זו נסיעה מאורגנת של אנשים שנוסעים לירושלים להתפלל מדי שבוע, אנשים לא צעירים עם ילדים". אל קרינאווי הוסיף כי "תושבים רבים באו לראות מי מיקיריהם נמצא כאן, אבל אנחנו סומכים על כוחות ההצלה ולא נפריע להם עם כל הכאב והצער. אנחנו עוסקים בפינוי".

אל קרינאווי מחה על מצבו של כביש 31. "זה כביש קשה מאוד, אחד הקשים במדינת ישראל, כביש שגבה המון קורבנות", אמר. "בהתחלה חשבנו שאלו תלמידים אבל התבדינו, המשפחות מאוד מודאגות".

"נהרגו מאופי הפגיעה הקשה"

"כל מי שישב ליד השמשה נפגע"

בעקבות התאונה, כביש 31 נסגר לתנועה מצומת שוקת. מפקד המחוז הדרומי במשטרה ניצב יורם הלוי אמר כי החקירה הראשונית לא הצביעה על שום כיוון ודאי. "הנהגים בבדיקה ובחקירה, נפיק לקחים", הוסיף.

אלעד לוי, מתנדב איחוד הצלה שהגיע לזירה זמן קצר לאחר התאונה, תיאר את הכביש כ"זירה קשה מאוד - האוטובוס נפגע ממשאית שהובילה טרקטור ובעקבות כך חלק מנוסעי האוטובוס נהרגו במקום כתוצאה מאופי הפגיעה הקשה". לוי, יחד עם מתנדבים נוספים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה, צוותי מד"א וחיל האוויר, העניקו טיפול ראשוני למספר נפגעים נוספים שהיו בהכרה.

טפסר אלי פרץ מתחנת הכיבוי של באר שבע אמר כי "כל מי שישב בצד הקרוב לשמשה נפגע - יש אנשים רבים שמתו בתוך האוטובוס". בשלב זה טרם התברר כיצד התנתק הטרקטור באותו רגע גורלי, אך פרץ העריך כי המשאית עצמה פגעה באוטובוס בטרם התנתק הטרקטור. "אנחנו עדיין מנסים לחלץ את הלכודים מתחת לכיסאות", הוסיף.

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי, תמיר סטיינמן ויואב אבן.