המשטרה הירוקה תחקור את החשד להרעלת הציפורים בסניף "ארומה" בת"א

השר להגנת הסביבה עמיר פרץ הורה למשטרה הירוקה לחקור את הדיווח מאתמול לפיו בסניף רשת בתי הקפה "ארומה" בתל אביב נהגו לפזר רעל כדי להרוג ציפורי דרור. צעירה מרמת גן סיפרה כי שמעה מעובד בסניף על ההוראה לפזר רעל כדי להרחיק את הציפורים מהאוכל

הציפורים שלכאורה הומתו (פייסבוק)

הדיווחים אתמול על הרעלת ציפורים בסניף רשת בתי הקפה "ארומה" בתל אביב, עוררו את זעמו של השר להגנת הסביבה עמיר פרץ שהורה היום (ב') למשטרה הירוקה במשרדו לפתוח בחקירה בעקבות פרסום סרטוני הווידאו שתועדו מחוץ לסניף הרשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עדי ברמן, בת 22 מרמת גן, טענה אתמול (א') כי מצאה בסמוך לסניף הרשת התל אביבית ציפור דרור בשלבי גסיסה. ברמן החליטה לקחת את הציפור עמה ולשקמה בביתה, אלא שכשנכנסה אל הסניף בכדי לבקש שקית לאיסופה - גילתה לדבריה כי מנהל בית הקפה הורה לפזר רעל שיביא בסופו של דבר להמתת הציפורים. "אחד מעובדי המקום אמר שמנהל הסניף החליט לפזר את הרעל בכדי למנוע מהציפורים להיכנס אל בית הקפה ולגעת באוכל", סיפרה.

ברמן, שנדהמה מדבריו של עובד הסניף חזרה על עקבותיה בכדי לראות במה מדובר. כשהביטה אל עבר השולחנות שמחוץ לסניף הרשת, מצאה לטענתה עשרות ציפורים פגועות, חלקן פרכסו ברגעים האחרונים לחייהן. "לא האמנתי למראה המזעזע הזה", סיפרה. "רציתי לעזור וניסיתי להציל את אחת הציפורים, אולם במהרה גיליתי שמספרן רב ואין באפשרותי לעשות זאת".

ברמן הזועמת ציינה כי ישנן דרכים אחרות, אנושיות יותר, להתמודד עם הקושי התברואתי והוסיפה כי תחרים את המקום עד לקבלת תגובה מהנהלת רשת ארומה לנושא. "אני מקווה מאד שיתברר כי המעשה שבוצע היה על דעתו של מנהל הסניף המדובר, ולא כחלק ממדיניות הרשת כולה", אמרה. "עד אז - לא אבקר שם". דבריה של ברמן, שאף תיעדה את הציפורים בסמוך לסניף, עוררו הדים והגיעו לאנשי המשרד להגנת הסביבה, בראשם השר עמיר פרץ.

מרשת "ארומה תל אביב" נמסר בתגובה: "רשת 'ארומה' בתל אביב מזועזעת מהמקרה ורואה בחומרה רבה כל מקרה שבו קיים חשש לפגיעה בבעלי חיים מכל סוג. הרשת תבצע חקירה יסודית מול הזכיין והקבלן ותפעל בהתאם לממצאים, לרבות באמצעות נקיטת הליכים משפטיים והגשת תלונה למשטרת ישראל".

תגובת הספק כפי שנמסרה ל'ארומה': "ביום שישי ה- 30/08/13 בוצעה האכלה ראשונית וזאת על מנת לקבל אינדיקציה לכמות הדרורים אשר נמצאת במקום. באותו היום נלכדו שמונה דרורים שנאספו ושוחררו היום בחוף הים".