"נגב טקסטיל" שוב בסכנת סגירה - העובדים קוראים לנתניהו להתערב

עובדי מפעל הטקסטיל בשדרות חסמו את הכניסה לעיר בסיומה של עצרת חירום, לאחר שאתמול נודע כי משרד הכלכלה לא אישר את המתווה להצלת מפעל. "מדובר באנשים ולא במספרים, הממשלה צריכה לקחת אחריות ולא להידבק לטבלאות האקסל", נאמר בכנס המחאה

שבועיים אחרי ההודעה על הצלתו של מפעל "נגב טקסטיל" בשדרות, עובדי המפעל התכנסו הבוקר (ב') לעצרת חירום לאח רשהתברר כי לא נמצא פתרון ומשרדי הכלכלה והאוצר אינם מוכנים להעביר המענק בגובה שלושה מיליון שקלים, שהיה אמור להציל את המפעל מסגירה. למקום הגיעו כ-30 מפגינים שחסמו את הכביש בכניסה לעיר הדרומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו נמצאים בדקה ה-92. אנחנו עושים כל מה שאנחנו יכולים בניסיון לפתור את המשבר", אמר לעובדים מנכ"ל המפעל אורי אדר. "אני קורא לממשלה לסייע לנו ולנסות לחשוב מחוץ לקופסה. בשלב זה האפיק מול משרד הכלכלה הגיע למבוי סתום".

במסגרת המתווה להצלת המפעל, שעליו הוכרז לפני שבועיים, נקבע כי המדינה תעביר להנהלה את המענק בגובה 3 מיליון שקלים, ובעליו יוסיף עוד מיליון שקלים נוספים לצורך המשך פעילותו. עוד נקבע כי 50 עובדי "נגב טקסטיל" יצאו לחופשה של שבועיים, וישובו לעבודתם מיד אחרי ראש השנה - אלא שכעת מסתמן כי לעובדים אין לאן לחזור.

"חשוב לזכור שמדובר באנשים ולא במספרים",  אמר ראש העירייה דוד בוסקילה. "אם ראש הממשלה חושב שהכל נובע רק מכדאיות כלכלית אז צריך לסגור את שדרות ולהביא 25,000 פועלים סינים".

בעצרת החירום נכח גם ח"כ עמר בר-לב (העבודה), שפעל בעבר להצלת המפעל, וקרא לראש הממשלה ולשר האוצר להתערב בנושא באופן אישי: "אני קורא לממשלה לקחת אחריות על אלו שהמדינה באמת חייבת להם - אלה שנמצאים תחת איום הקסאמים התמידי - ולא להידבק לטבלאות האקסל".