צפו: יאכטות עלו באש במרינה בהרצליה

פיצוץ במיכל דלק של אחת הסירות במרינה היוקרתית בהרצליה הוביל לשריפה. שמונה בני אדם שהיו על הסיפון קפצו למים בניסיון לברוח מהאש, חמישה מהם נפצעו באורח קל

שריפה פרצה היום (ו') במרינה בהרצליה, ככל הנראה בשל פיצוץ במיכל הדלק של סירת מנוע שהייתה בדרכה לעגינה במקום. חמישה בני אדם נפגעו באורח קל מכוויות ומשאיפת עשן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי האש פרצה לאחר שתקלה במיכל הדלק גרם להתפוצצות המנוע ולהתלקחות האש. לאחר מכן התפשטה האש גם ליאכטה נוספת שעגנה במרינה. שישה צוותי כיבוי אש מתחנות הרצליה ותל אביב הצליחו להשתלט על האש, אך עשן כבד עדיין אופף את האזור כולו.

עשן כבד אפף את האזור כולו (דיוויד מולי)

על סיפון סירת המנוע בה החלה הדליקה היו שמונה בני אדם שקפצו למים בניסיון לברוח מן האש. לאחר דקות ארוכות הם חולצו על ידי אנשי השיטור הימי והועלו לסירות המשטרה, גם צוותי פלגת הדבורות מחיל הים שהיה באזור הגיע לסייע לאנשי הסירה. חמישה מהם פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים כשמצבם מוגדר קל.

"שמענו בום חזק" (דיוויד מולי)

אילן טריגר, בעל מסעדה במרינה, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "שמענו בום חזק מאחת הסירות ששטו פה, וראינו ילדים קופצים למים. הסירה הדולקת המשיכה להיסחף ברוח ונצמדה ליאכטה אחרת שעגנה פה, ואז היה פיצוץ נוסף. עוד לפני שהצליחו להשתלט על האש הסירה הבוערת התקרבה לעוד יאכטה ענקית, אבל האנשים במרינה פשוט קרעו את החבלים ושחררו את היאכטה לפני שגם היא התפוצצה".