ירדן ג'רבי זכתה באליפות העולם בג'ודו

43 שניות – זה כל מה שהייתה זקוקה לו ג'רבי על מנת לקבוע היסטוריה בספורט הישראלי. ג'רבי, שהביסה את יריבתה מצרפת בגמר באיפון, פרצה בבכי בעקבות הזכייה במדליית הזהב, אחרי תחרות חלומית

הניצחון וההתרגשות. ג'רבי (רויטרס)

היסטוריה בספורט הישראלי: הג'ודוקא ירדן ג'רבי זכתה הערב (ה') באליפות העולם בג'ודו, לאחר שניצחה בגמר את קלריס אגבננו מצרפת באיפון בתוך 43 שניות בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם הניצחון בגמר והפיכתה לג'ודוקא הישראלית הראשונה אי פעם שזוכה באליפות העולם, פרצה ג'רבי בבכי. מדובר בהישג יוצא דופן עבור הספורטאית שזכתה במדליית ארד באליפות אירופה האחרונה ובמדליית הזהב בסבב הגראנד סלאם במוסקבה.

ג'רבי, המדורגת ראשונה בעולם במשקל עד 63 ק"ג, העפילה אוטומטית לסיבוב השני באליפות העולם הנערכת בריו דה ז'נרו בברזיל, שם הביסה מועמדת מאל סלבדור באיפון אחרי 45 שניות.

בשמינית הגמר ניצחה ג'רבי, בת 24, מועמדת מאיטליה, גם כן באיפון וברבע הגמר גברה על יריבה מסלובניה באיפון שלישי ברציפות. בחצי הגמר ניצחה ג'רבי את הג'ודוקא קאנה איבה מיפן. התקווה הישראלית למדליה באולימפיאדה הבאה שתיערך ב-2016 בברזיל כלל לא התחרתה באולימפיאדת לונדון 2012, לאחר שהפסידה את הכרטיס לאליס שלזינגר.

יו"ר הוועד האולימפי בישראל יגאל כרמי בירך הערב את ג'רבי לרגל ניצחונה. "זכייתך ההיסטורית במדליית הזהב - לראשונה בחייך ובתולדות הענף בישראל - מוכיחה את הנחישות והרצון העז שלך להתקדם לפסגת הג'ודו העולמית", אמר. כרמי הכריז כי ג'רבי תזכה במענק מיוחד של 100 אלף שקלים, אותו תחלוק עם המאמן שלה שני הרשקו.