ביקור נדיר: הצצה אל המפעל לייצור ערכות מגן

בעוד שהדיווחים על תקיפה אמריקנית אפשרית בסוריה גוברים והולכים, ומפלס החרדה בקרב הציבור בישראל עולה גם הוא בהתאם - העלו בימים האחרונים את קצב הייצור במפעל סופרגום, שמספק את ערכות המגן למערכת הביטחון, לפני שהמלאי ייגמר. בקצב הביקוש הנוכחי - זה עלול לקרות בתוך ימים

זהו אחד המקומות הכי עמוסים בעבודה בימים אלו: מפעל לייצור ערכות מגן, שהפועלים בו מרגישים שהם חלק ממערך ההגנה של פיקוד העורף. בקו הייצור של מפעל סופרגום מנסים לעמוד בביקוש. גם כאן ראו את תמונות תורי הענק בתחנות החלוקה של ערכות המגן. בימים האחרונים עלה קצב הייצור - לפני שמלאי ערכות המגן הקיים ייגמר. ברמת הביקוש הגוברת - זה יכול לקרות בתוך ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שני מפעלים מייצרים בישראל את ערכות המגן: שלאון וסופרגום. שניהם גם מספקים את המוצר בלעדית למשרד הביטחון. כיום, רק ל-60% מהציבור יש מסיכות מגן, והתקציב שהוקצה במשרד האוצר יסתיים בסוף השנה.

"אנחנו בנויים על תכנית עבודה שמתואמת עם מערכת הביטחון עד לינואר, אולי סוף פברואר", אמר גולן גלעד, ראש תחום אב"כ בסופרגום. "אנחנו עובדים על בסיס כוח אדם קיים במפעל. רצף פעילות שישמור לנו עבודה יעילה. איננו יודעים מה יהיה במהלך השנה הבאה. אני מניח שבזמן הקרוב מערכת הביטחון תנחה אותנו".

קצב הייצור הוגבר (חדשוח 2)

הייצור מתמקד עכשיו בערכות מגן לאזרחים - למבוגרים ולילדים. התקציב שיידרש להשלים את הפער עומד על מאות מיליוני שקלים והוא נפרד מתקציב הביטחון. בכיר ביטחוני אמר היום לחדשות 2 שהתמונות מתחנות החלוקה ברחבי הארץ עשויות לפגוע באמון הציבור בפיקוד העורף. הוא הוסיף כי ראש הממשלה מודע לדברים ומתכוון לכנס דיון מיוחד עם אנשי האוצר והמשרד להגנת העורף כדי לבנות תכנית מימון רב-שנתית שתאפשר ייצור ואספקה של הערכות החסרות.