מפלס החרדה עולה? 20 אלף ערכות מגן חולקו ביומיים

את החשש מפני השלכות של תקיפה בסוריה ניתן לכמת במספרים שמפרסם דואר ישראל: בכל יום ביומיים האחרונים חולקו 10,000 ערכות מגן. יותר מאלף הזמינו היום ערכה עד הבית. אלפי שיחות התקבלו במוקד הטלפוני

מפלס החרדה עולה? (רויטרס)

הדיווחים על תקיפה פוטנציאלית בסוריה העלו את מפלס החרדה בקרב הציבור הישראלי - שמיהר להצטייד  בעשרות אלפי ערכות מגן ביומיים האחרונים. מנתוני דואר ישראל עולה כי עד כה חולקו כ-20 אלף ערכות ונפתחו למעלה מאלף הזמנות לקבלת הערכה באמצעות שליחים. הנתונים הללו מהווים ביקוש של פי 5 מהממוצע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במוקד הטלפוני של דואר ישראל התקבלו אלפי שיחות של אזרחים שביקשו מידע בנוגע לערכות המגן. חברת דואר ישראל, שמפעילה מרכזים לחלוקת ערכות מגן בשלוש השנים האחרונות, תגברה את מרכזי החלוקה ואת המוקד הטלפוני בעשרות עובדים נוספים כדי לתת מענה לפונים. בחברה מדגישים כי הם פועלים אך ורק על פי הנחיות פיקוד העורף.

במקביל, פרסם משרד הבריאות הנחיות לבתי החולים לגבי אפשרות להפעלה מיידית. יודגש כי ההנחיות הן שגרה ואין שינוי במצב הכוננות.

מהומות וקטטות בעמדות החלוקה

אתמול דווח על מהומות וקטטות שפרצו בעמדות חלוקת ערכות המגן ברחבי הארץ. בתל אביב הגיעו מצטיידים כבר ב-06:00 בבוקר במטרה לקבל ראשונים את הערכה - כשהתחנה נפתחה רק ב-09:00 בבוקר. נכון לשעה 09:45 רק מספר 100 הספיק לקבל את הערכה - והמספרים הפכו כבר לרשימות ולאזרחים פרטים שלקחו דף ועט והחלו לחלק את האנשים, בניהול עצמם. אישה אחת פונתה על ידי צוות מד"א לבית החולים לאחר שחשה ברע בזמן שעמדה בתור.

תורי ענק לקבלת הערכות (חדשות 2)

"אתה כבר קופץ למספר 700! עוד לא הקראת את 600 מאות", צעק אחד האזרחים שהגיע ערכות מגן לאדם אחר שהגיע, והחל לקבץ רשימות של האנשים. אנשים רבים מתלוננים על אי סדר ולכן לקחו יוזמה והחלו לסדר את הרשימות. "זה כמו עדר, שמישהו יגיד לנו מה לעשות ואיך לעשות. אני חושבת שנמתין פה עוד הרבה מאוד זמן, כי מספר 100 נכנס רק עכשיו", אמרה אורלי.

תורי ענק לקבלת הערכות (חדשות 2)

"היו דפים מקבילים עם מספרים מקבילים, אני פשוט קיבלתי דף תלוש עם מספר", סיפר אדם אחר. יעקב דביר, מספר 430 בתור הגיע לקחת ערכת מגן לבנו בן השנה וחצי: "יש פה תור לא נורמלי, הגעתי ממש מוקדם והתור לא נגמר". עדי מקווה לראות את ילדיה הולכים לישון בערב - ובינתיים מחזיקה במספר 420. "אנחנו מה מ-07:30 בבוקר, היינו שאננים עד עכשיו, בטח נצא מפה בערב".