צפו: כך נראתה ההתנפלות על תחנות החלוקה לערכות מגן ב-1998

ההסתערות של המוני ישראלים היום על תחנות חלוקה לערכות מגן ברחבי הארץ לא הייתה הפעם הראשונה שבה מתיחות באזור הובילה לפאניקה. ב-1998, בעקבות איומים של סדאם חוסיין, נאלצה חיילת של פיקוד העורף להדוף את הפונים והכריזה: "אין יותר מסכות, נגמר"

המונים הסתערו היום על התחנות לחלוקת ערכות מגן ברחבי הארץ, בעקבות המתיחות הביטחונית וההערכה כי ארצות הברית תתקוף בסוריה. התורים הארוכים מחוץ לתחנות החלוקה והחשש מפני מחסור בערכות המגן מזכיר תמונות דומות שצולמו בחורף 1998, אז נאלצה חיילת פיקוד העורף לבשר: "אין מסכות, נגמר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות איומים של סדאם חוסיין לחדש את ירי הסקאדים לעבר ישראל, התנפלו ישראלים רבים על תחנות החלוקה. בתמונות מ-1998 נראית החיילת מאחורי גדר ברזל כשהיא מנסה להדוף את האזרחים הכועסים.

"אנחנו עכשיו נמצאים במצב שאין מסכות", אמרה. "כל נפת דן מחוסרת במסכות ואני לא יודעת מה הולך בשאר הארץ. אין מסכות, נגמר לגמרי, מצטערים", אמרה והוסיפה: "אמרו לנו שמשאית תגיע, אבל לא הגיעה אספקה".

נמשכת ההתנפלות על ערכות המגן

ההסתערות על התחנות, היום (חדשות 2)
גם הערב המשיכו רבים להגיע לתחנות החלוקה. בחלק מהן נרשמו מהומות קשות שהביאו אף לקטטות בין המנסים להצטייד ובירושלים נסגרה אחת מהן. בניסיון לצמצם את הפער בירושלים - תישאר אחת התחנות פתוחה עד לשעה 22:00.

בתחנת שמואל הנביא בבירה פרצה אחר הצהריים מהומה בעקבות העומס. המשטרה הוזעקה וכוחות נשארו במקום כדי לשמור על הסדר. סוזן, עולה חדשה מצרפת, ניסתה לאורך כל שעות היום לקבל ערכת מגן. "התניידתי באוטובוס בכל רחבי העיר כדי להגיע לתחנה הזאת", סיפרה. "הבן שלי סובל מלקות פיזית. אני צריכה עזרה - ואף אחד לא עוזר לנו כאן".

אזרחים אחרים סיפרו לחדשות 2 באינטרנט כי לפי שעה הופסקו התורים בתחנות ומי שלא קיבל מספר - וביניהם אנשים עם בעיות בריאותיות וילדים - נשלח לביתו. מחר ייפתחו תחנות החלוקה בשעה 10:30 במקום ב-11:00.