גלעד שליט: "קיויתי שהמדינה תשתנה בזמן שאני בשבי"

אפרת ומתנאל, שני עיתונאים בעלי צרכים מיוחדים, פעלו למען שחרורו של שליט מהשבי. לאחר שחזר הביתה, נשאר להם חלום אחד - לראיין אותו. היום, כשנתיים אחרי, הם מגשימים את החלום. "אני מודה לכולם על התמיכה שהובילה לשחרורי", אמר שליט לשניים. הוא סיפר כי "יש לי הרבה יותר ביטחון עצמי, התפתחתי"

אפרת ומתנאל עשו היסטוריה קטנה - הם בעלי המוגבלויות הראשונים בישראל שקיבלו תעודת עיתונאי. בכתבותיהם הם ניסו לקדם את הדבר שהיה הכי חשוב עבורם - לשחרר את גלעד שליט. אחרי שזכו לראותו שב הביתה, נשאר להם חלום אחד - לראיין את החייל שהוחזק בשבי. עכשיו, כמעט שנתיים אחרי, החלום הפך למציאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

את הרגע הזה הם לא ישכחו לעולם - במאהל בירושלים, צופים בשחרור שליט, לבושים בחולצת "כמה טוב שבאת הביתה" ומכריזים "גלעד שליט חזר הביתה". הילד הביישן שליט הוא היום אדם בוגר ומגובש, שחי חיים כמעט רגילים. יש לו אהבה חדשה, עדי סיגלר בת 20 מגבעתיים, שאותה הכיר לפני כחודשיים. את זמנו הפנוי הוא מבלה עם המשפחה ועם החברים - הישנים והחדשים, והוא מתחיל בקרוב ללמוד כלכלה וקיימות.

"אני קיויתי שדברים ישתנו כאן במדינה, ולצערי כשחזרתי לא ראיתי הרבה שינוי", אומר שליט בראיון עם אפרת ומתנאל. "קיוויתי שאנשים יהיו יותר סבלנים ויותר נחמדים אחד לשני. אנחנו צריכים לשמור על האחדות בעם, על מה שמגבש ומאחד אותנו".

לאחר שנתיים - החלום הוגשם. גלעד, אפרת ומ (חדשות 2)

"יותר קל לי להסתובב ולפגוש אנשים"

"אני עם הרבה יותר ביטחון עצמי, יותר קל לי להסתובב ברחוב ולפגוש אנשים, לדבר איתם. התפתחתי מבחינה חברתית ונחשפתי למקומות בעולם", הוסיף שליט. "זה מאוד מחמם את הלב כשאני שומע אנשים אומרים שאני הילד של המדינה, ושל כולנו. זה מאוד חזק עבורי, וזה גם מחייב אותי להתייחס לכולם".

גלעד הודה בריאיון על התמיכה האדירה שקיבל ואמר שהייתה לה משמעות גדולה מאוד בשחרור שלו. "אני רוצה להודות לכולם על כל המאמצים, ההפגנות והקמפיינים שהובילו בסוף לעסקה, וגם לראש הממשלה שבסוף קיבל את ההחלטה", אמר. "האהדה האדירה מאוד ריגשה אותי ביום שחזרתי, זה היה חסר תקדים. כמעט כל העם התאחד - כולם הפסיקו לעבוד וישבו והתרגשו".

המראיינים הנרגשים. אפרת ומתנאל (חדשות 2)

"בשבי, הרבה פעמים לא רציתי לשמוע על התמיכה בשחרור שלי - רציתי להימנע, כי זה לא עשה לי טוב, זה העלה מחשבות לא נעימות, אולי מפתח ציפיות שאחר כך היו גורמות לי לאכזבה", סיפר שליט. "החוויה הטובה היחידה בשבי - כשהודיעו לי שאני משתחרר. התרגשות גדולה. מצד שני חששתי שמשהו עלול להשתבש".