חקירת ההתרסקות באילת: הטייס כיבה בטעות את אחד המנועים

דוח חקירת נסיבות תאונת המטוס הקטלנית מעלה כי טעות תמימה של הטייס שנהרג, היא זו שגרמה לתאונה הקשה. על פי דוח חוקרי התאונות האוויריות, בלבול בין הידיות בלוח הבקרה הוביל לכיבוי אחד המנועים, ולצלילת המטוס הקל אל הקרקע

טעות אנוש של הטייס - היא שגרמה להתרסקות הקטלנית של מטוס הפייפר ליד שדה התעופה באילת בתחילת החודש. משרד התחבורה פרסם היום (ג') את עיקרי דוח חקירת התאונה לפיו טייס המטוס כיבה בטעות את אחד המנועים במהלך הטיסה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

ההרוג בהתרסקות, רואה החשבון יגאל ברייטמן, הוא זה שהטיס את המטוס. על פי הדוח, לקראת הנחיתה ביקש ברייטמן ז"ל לנתב את ברזי אספקת הדלק מהמכלים החיצוניים של המטוס למכלים הפנימיים. במקום זאת הטייס סגר בטעות את ברז הדלק הראשי של מנוע ימין, וגרם בכך לכיבוי המנוע בתוך זמן קצר.

מהדוח עולה כי השילוב של פתיחת ווסתי הדלק, והעובדה כי רק המנוע השמאלי פעל - יצרו אסימטריה חמורה שהובילה לאובדן שליטה על המטוס שנטה על צידו בצורה אלכסונית וצלל אל הקרקע. לצורך הבנת נסיבות התאונה, פענחו חוקרי התאונות את הקלטות קשר הרדיו ואת הנתונים שנרשמו במכ"ם, ובעזרתם הכינו סימולציות מחשב של תרחישים אפשריים.

ברייטמן ז"ל (תמר מצפי, גלובס)

הדוח המלא צפוי להתפרסם בתוך מספר שבועות, אך עוד עולה ממנו כי לקראת נגיעת גללי המטוס בקרקע ביצע הטייס סיבוב נוסף סביב המסלול, כנראה בעקבות הבנה שגויה של הנחיה שניתנה על ידי מגדל הפיקוח למטוס אחר.

בתחילת החודש התרסק מטוס קל שיצא משדה התעופה בהרצליה, ועליו שלושה חברים שביקשו לנפוש באילת. בתאונה הקטלנית נהרג רואה החשבון יגאל ברייטמן, ושני חבריו בשנות ה-50 לחייהם, נפצעו באורח קשה.