צפו: שוטרים פשטו על בית קפה בת"א - ועצרו את הברמנית

האם באמת נדרשו כ"כ הרבה כוחות בשביל לעצור ברמנית בבית קפה תל אביבי הלילה? בתיעוד שפורסם ניתן לראות את מעצרה, לאחר שאזרחים דיווחו על מטרד רעש. עיריית תל אביב: השוטר הותקף, העסק פעל בשעות אסורות. עדת ראייה: "היו שם 12 רכבי משטרה ומג"ב - זה מראה ביזארי". שתי העצורות ישוחררו בהמשך היום

אזיקים, צעקות, שוטרים והרבה ניידות: מטרד רעש - על פי המשטרה - בבית קפה תל-אביבי הסתיים הלילה במעצר של ברמנית ובעלת בית הקפה "אלבי" בעיר, בעת שהשתיים היו עסוקות בסגירת המקום ובשטיפת הכלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

שוטרים ופקחי עירייה הגיעו למקום, ברחוב הגדוד העברי, לאחר שהתקבלו במשטרה תלונות של אזרחים על רעש, שלא בשעות המותרות. "פקח עירייה שהגיע למקום ביקש מהעובדת להפסיק את הרעש ולהזדהות, אך היא סירבה והפקח הזעיק סיוע משטרתי", נמסר מהמשטרה.

לאחר מכן, למקום הגיעה ניידת נוספת משולבת של פקח ושוטר. על פי המשטרה, השוטר נכנס לבית הקפה והסביר לעובדת כי עליה להזדהות, אך היא המשיכה בסירובה ואז בחורה אחרת ניצלה את הסיטואציה ונעלה את בית הקפה.

הפקח שנשאר מחוץ לדלת דיווח באמצעות המוקד כי יש שוטר בתוך בית הקפה וניידות הגיעו מהר למקום, ובסופו של דבר עוכבו שתי העובדות לתחנה. נוצר מראה ביזארי של עשרות שוטרים ומג"בניקים שהסתערו לתוך בית הקפה ועצרו אותן באלימות", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט טניה רובינשטיין, עדת ראייה. "אלו שתי נשים שעבדו על סגירה של המקום, זה היה הזוי לראות להערכתי 12 רכבי משטרה ומג"ב. הלוואי והיו מגיעים בצורה כזו לשאר המקומות באזור - רק מאות מטרים מאיתנו יש מקומות שסוחרים בנשים ובסמים ולא ראיתי שם ולו רבע מהכוחות".

שתי העובדות שנעצרו ישוחררו בשעות הקרובות לאחר חקירה שעברו בתחנת המשטרה. עו"ד גבי לסקי, המייצגת את אורלי חן, בעלת בית הקפה, מסרה בתגובה כי "מדובר במעצר לא חוקי, הממשיך את ההתנהגות האלימה וההזויה של המשטרה ושל העירייה כנגד פעילות אקטיביסטיות ובתי עסק הנותנים להם בית חם. מעולם לא ראינו כ"כ הרבה שוטרים וניידות שמגיעים להגן על אישה שנמצאת במצב של מצוקה ועל כן נפעל בכל האמצעים שברשותנו נגד המעצר האלים הזה".

"מעצר אלים". מתוך הסרטון (יוטיוב)

"השוטר הותקף והזעיק תגבור"

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה כי "מדובר באירוע בו הגיש צוות משולב של פקח ושוטר דוח כנגד עסק ברחוב הגדוד העברי, אשר פעל בשעה אסורה- כשעה וחצי לאחר השעה המותרת בהיתר העסק. השוטר הותקף והזעיק תגבור משטרתי נוסף".

רק בשבוע שעבר נעצרה באותו בית קפה פעילה חברתית בשם אורטל בן דיין, לאחר שסירבה להזדהות בפני שוטר כי לטענתה לא עשתה דבר. בן דיין התערבה בשיחה של השוטר עם משפחה פלסטינים שישבה במקום, ובתום האירוע האש הופנתה אליה לאחר שהמשפחה הפלסטינית שוחררה לדרכה. שוטר מג"ב שהיה במקום ודיבר אליה בצורה לא נאותה הודח מתפקידו בשל הדברים.