האופניים החשמליים גרמו לשריפה

חוסר זהירות או ניסיון לחסוך שעולה ביוקר רב? השבוע הוצת ביתו של בעל אופניים חשמליים בעת הטענת הסוללה. ככל הנראה, מדובר בסוללה לא מקורית ולא תקנית שגרמה להצתת דירתו בגבעתיים

דליקה פרצה בביתו של תושב גבעתיים במהלך השבוע, זאת לאחר שסוללת אופניו החשמליים עלתה באש. על פי ההערכות, הסוללה התלקחה בעת שהטעין האיש את אופניו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האיש סיפר כי הבחין באש המתלקחת מסוללת אופניו במפתיע וראה כיצד החדר בו אוחסנו עלה בלהבות. "ראיתי את האש משפריצה מסוללת האופניים", סיפר. "זה היה נראה מסוכן למדי, ופיניתי את כולם מהבית. הכל פשוט נשרף", סיפר בעל האופניים.

"יש לוודא שהסוללה מקורית", אופניים חשמלי (חדשות 2)

על פי ההערכות, הסיבה העיקרית להתלקחות האש היתה הסוללה הלא מקורית שבה נעשה שימוש, שלא עמדה בתקן הנדרש. המקרה המדובר מצטרף לשישה מקרים נוספים שבהם התקלחה הסוללה הלא מקורית בעת הטענת האופניים.

יש לציין, שהסוללה היא המרכיב היקר ביותר באופניים החשמליים, שהשימוש בהם לאחרונה הפך לפופולארי במיוחד. במקרים רבים מחירם הנמוך של האופניים יכול להעיד על אי תקינות הסוללה, או על אי תאימות למכלול האופניים. בכדי להימע ממקרים כאלה, היצרנים ממליצים לשים דגש בבדיקת מקוריותם של החלפים, ובעת הטענת האופניים - להרחיקם מחפצים דליקים.