משחק במצית גרם לפיצוץ בתחנת הדלק

שני צעירים ששיחקו במצית בתחנת דלק בחדרה גרמו אמש לפיצוץ עז ולשריפה, שרק בנס הסתיימה ללא נפגעים. כוחות כיבוי והצלה שהוזעקו למקום הצליחו להשתלט על השריפה. "כל אזור התעשייה פה עם חומרים כימיים, נמנע אסון כבד", אמר עובד במוסך סמוך

פיצוץ עז הרעיד אתמול (ד') את תחנת הדלק באזור התעשייה בחדרה. בתמונות שצולמו שניות לאחר הפיצוץ, ניתן לראות את הלהבות כשהן מתחילות להתפשט אל מיכלי הדלק בתחנה, וכל שנייה היא קריטית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מיד הרחקנו את כל המכוניות והזעקנו את כוחות ההצלה", סיפר מוחמד מחאנג'ה, שעובד במוסך סמוך. "בכל אזור התעשייה, בכל המוסכים מסביב, יש המון חומרים כימיים", סיפר. התושייה של פועלי המוסכים הסמוכים, אשר הרחיקו את האנשים מתחנת הדלק, מנעה אסון כבד.

התחנה לאחר כיבוי הדליקה (מוחמה מחאג'נה, מוסכי אחים קפלן)

מחקירה ראשונית עולה ששני צעירים, אשר נכנסו לתדלק את רכבם בתחנה, שיחקו במצית וגרמו על פי החשד לדליקה. במשטרה פתחו בחקירה בחשד להצתה. ברשות הארצית לכבאות והצלה מדגישים היום עד כמה חשוב לשמור על כללי הבטיחות בתחנות הדלק.

"חל איסור על עישון, חל איסור על שימוש בכל מקור של להבה גלויה וחל איסור גורף על שימוש בטלפונים ומכשירים סלולריים למיניהם", מדגיש אורי צובוטורו, עוזר דובר כבאות והצלה מחוז חוף. המקרה הזה ממחיש כמה ניצוץ קטן בתוך תחנת דלק יכול להיות קטלני ועד כמה חשוב לנקוט במשנה זהירות.