שמונה בני משפחת אטיאס נספו בתאונת דרכים - התיק ייסגר

הפרקליטות החליטה לגנוז את תיק חקירת התאונה שבה נהרגו 8 בני משפחת אטיאס לפני למעלה משנה. לא נמצאו ראיות לעבירות פליליות כלשהן בפרשה, והתיק ייגנז בעילה של חוסר אשמה פלילית, הן מצד מי שנהג ברכב - אבי המשפחה המנוח, והן מצד כל גורם אחר", נכתב בהחלטה

הפרקליטות: אין חשד לפלילים. משפ' אטיאס (חדשות 2)

שמונה בני משפחה נספו, אך התיק נסגר: הפרקליטות הודיעה היום (ה') כי "לאחר חקירה מקיפה ומאומצת של משטרת ישראל וצוות מומחים מהטכניון, הוחלט לסגור את התיק" בפרשת תאונת הדרכים של משפחת אטיאס בחודש מאי 2012.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי הפרקליטות, "לא נמצאו ראיות לעבירות פליליות כלשהן בפרשה, והתיק ייגנז בעילה של חוסר אשמה פלילית, הן מצד מי שנהג ברכב - אבי המשפחה המנוח, והן מצד כל גורם אחר". הבדיקה שנערכה על ידי צוות מומחים מהטכניון העלתה שהבלמים פעלו, אך לא הצליחו לעצור את הרכב. על פי הערכות המומחים, "שימוש ממושך בבלמים גרם לכשל של מערכת הבלימה, כולל בלם היד".

הבדיקות שבוצעו במעבדות מיצובישי בישראל וביפן לא מצאו פגם גורף בדגם המכונית - גרנדיס - שיכול היה לגרום להאצה בלתי נשלטת. "שעה שלא נמצאה הסיבה שגרמה להאצה הבלתי נשלטת של רכבם של משפחת אטיאס ולתוצאה הקשה והטראגית של הארוע, הוחלט כאמור לסגור את התיק בעילה של חוסר אשמה פלילית", הוסיפו בפרקליטות, והדגישו כי עדכנו את קרובי המשפחה בהחלטה.

הרכב לאחר התאונה הקטלנית (חדשות 2)

ניצולה אחת בתאונה המחרידה

בתאונת הדרכים שאירעה במאי 2012 בכניסה לטבריה ניספו שמונה מבני משפחת אטיאס מהיישוב בר יוחאי בצפון: ההורים רפאל ויהודית אטיאס, בני 41; אביה, בת 17; נריה ואלישיב, תאומים בני 16; שירה בת 10; תאיר בת 8 ונועה בת 4. הניצולה היחידה בתאונה היא רחל בת ה-7.

אבי המשפחה רפאל שימש כמנהל בית ספר 'מפתן' בשכונת גני הדר בצפת, בעוד רעייתו יהודית, עבדה כמזכירה במכללת צפת. בני המשפחה שבו הלילה מחנוכת בית כנסת במגדל העמק, שתרם אביו של רפאל, והיו ככל הנראה בדרכם לתפילה בטבריה.

הלוויות ההרוגים (אהרן גרנביץ גרנות - עיתון משפחה)

מחקירת האירוע עלה כי הרכב נסע במהירות של יותר מ-130 קמ"ש וכי בלמי הרכב היו שחוקים. "הוא נסע במהירות עצומה - הוא נסע בעקומה ימינה חדה ובירידה וגם סיבוב", סיפר סגן ניצב יוסי חתוכאי, קצין אגף התנועה בצפון. "בכביש הזה מותר לנהוג 50 קמ"ש והמוקדנית ניסתה להכווין אותם מה לעשות בזמן האירוע". "הרכב חצה את פס ההפרדה ואת מעקה הבטיחות וצנח לתהום מגובה 30 מטרים", ציין חתוכאי.

תשעת בני המשפחה נסעו ברכב מיני-ואן מכיוון צומת גולני לעבר העיר טבריה, כשהנהג הבחין בתקלה בבלמים והתקשר למשטרה בבקשה לסיוע. זמן קצר לאחר שיחת הטלפון הוא איבד לחלוטין את השליטה על הרכב, התהפך והידרדר. דקות לפני שהתהפך הרכב לתהום התקשר אב המשפחה למשטרה.

"אנחנו אחרי צומת גולני בירידה לכיוון טבריה, איבדנו את הבלמים!", צעק האב למוקדנית שיידעה את הכוחות באזור ושלחה ניידת לכיוונם. הוא העביר את הטלפון לאשתו שצעקה: "אין לנו בלמים! אלוהים תציל אותנו, ריבונו של עולם!".

טרגדיה בטבריה - סיקור מיוחד:

8 בני משפחה נהרגו בתאונה בצפון

השר דניאל הרשקוביץ: "המשפחה תגדל את רחל באהבה"

השיחה של בני הזוג אטיאס למשטרה: הצילו אותנו, אין לנו בלמים

הילדה שניצלה לשוטר: "הוריי ברכב השרוף"

שכני המשפחה שנספתה בטבריה: "זה אסון, קוראים תהילים"

הרוגי התאונה הקטלנית בטבריה הובאו למנוחות: "קשה לעכל"

עדות אחרונה מהתאונה בטבריה: טלפון נייד וספרי תנ"ך

כך תבלמו את הרכב בשעת חירום

האם למוקד 100: "תצילו אותנו, אין לנו בלמים"

טופס הטסט של משפחת אטיאס: הרכב המשפחתי תקין -

בשל החג: משפחת אטיאס קמה מהשבעה מוקדם מהצפוי

עדויות בעקבות התאונה המחרידה בטבריה: תקלה סדרתית בדוושת הגז

צפו: שחזור תאונת הדרכים של משפחת אטיאס

במקום פירוק לחלקים - הרכב חזר לכביש