ראש עיריית קריית שמונה לשרה לבנת: "סייעי להזיז את משחקי הכדורגל משבת"

האם משחקיה של עירוני קריית שמונה לא ישחקו בעונה הקרובה בשבת? ראש עיריית קריית שמונה פנה לשרת התרבות והספורט לימור לבנת בבקשה שתסייע להזזת המשחקים. "מאות לא יכולים להגיע למשחק, יציעים ריקים לא מוסיפים כבוד", כתב

עירוני קריית שמונה זוכה באליפות (רויטרס)

בקריית שמונה ממשיכים להיאבק כדי שקבוצת הכדורגל העירונית לא תשחק בשבתות. כבר יותר משנתיים שבעיר מבקשים מההתאחדות לכדורגל ומשרת התרבות והספורט לימור לבנת להזיז את משחקי הקבוצה למוצאי שבת או ליום חול. לקראת פתיחת העונה בסוף השבוע, שלח ראש העירייה ניסים מלכה מכתב בעניין לשרת התרבות והספורט לימור לבנת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בסוף השבוע הקרוב תיפתח בשעה טובה עונת המשחקים 2013-2014 של ליגת העל בכדורגל", כתב מלכה לשרה. "כבוד גדול הוא לנו שמועדון הכדורגל של קריית שמונה נמצא בליגה הראשונה ומביא הישגים וגאווה לכל תושבי עירנו, ואני משוכנע שגם לרבים מתושבי מדינת ישראל".

ואחרי דברי הגאווה, הגיע ראש העיר לבעיה. "כפי שידוע לכולם, קריית שמונה הינה עיר מסורתית מאוד ורבים מתושבי העיר מתפללים בבתי כנסת בשבתות", כתב. "לצערי הרב, מאות מתושבי העיר לא יכולים להגיע למשחקי הקבוצה כי הם שומרי שבת. זו הסיבה שאותם אוהדים לא רוכשים מנויים ולא מגיעים למשחקי קבוצת הכדורגל שלנו".

ראש העיר ציין כי בגלל שמדובר בעיר קטנה, פוטנציאל האוהדים במשחקי הקבוצה קטן ממילא. "אוכלוסיית העיר מונה 24 אלף תושבים, והפוטנציאל של הקבוצה הוא 4,000 אוהדים, שישית מאוכלוסיית העיר", ציין מלכה. "היות והמשחקים משוחקים בשבת - אפילו מחצית מהפוטנציאל הזה לא מגיע למשחקים. כך יוצא שבמקום לעודד משפחות וילדים להגיע למשחקי הקבוצה וליצור תרבות ספורט, רבים לא יכולים להגיע למרות שהם מאוד מעוניינים".

ראש העיר מלכה מבקש פתרון אחר. "אני פונה לכבודך ומבקש לסייע לנו להעביר את המשחקים לימי חול או לכל היותר למוצאי שבת", הציע. "בכך יתאפשר לשומרי המסורת להגיע למשחקים ולהיות שותפים לחגיגה הספורטיבית הגדולה, שהרי זו מטרת כולנו. לשחק מול יציעים כמעט ריקים זה דבר שלא מוסיף כבוד לאף אחד ואני משוכנע כי רק התערבותך האישית תאפשר לציבור כה גדול של חובבי כדורגל בקריית שמונה גם לשמור על השבת וגם להגיע למשחקי הקבוצה".

תגובת השרה לבנת לא התקבלה עד למועד פרסום הידיעה.