מאות חרדים מפגינים ברחבי הארץ במחאה על מעצר סרבני גיוס

מספר הפגנות חרדים נערכות במקביל בכמה מוקדים בארץ במחאה על מעצר 4 תלמידי ישיבה המסרבים להגיע ללשכות הגיוס. המפגינים משתייכים לפלג קטן יחסית בציבור הליטאי, ההפגנות מצומצמות ואינן המוניות. המשטרה עצרה כ-44 מפגינים שחסמו צמתים וכבישים, שוטר אחד נפצע קל בפניו בעימותים

כמה מאות חרדים מפגינים ברחבי הארץ במחאה על מעצרם של ארבעה צעירים שמסרבים להגיע ללשכות הגיוס. במהלך ההפגנות כמה אברכים חסמו לסירוגין צירי תנועה, המשטרה מפנה את המפגינים מהצמתים, כמה מהם נעצרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההפגנות נערכות בצומת שילת הסמוכה למודיעין, ברובע ז' באשדוד, ברחוב בר אילן בירושלים וסמוך לגשר בר אילן ברמת גן. ההפגנות מעוטות משתתפים יחסית, ובכל אחת מהן משתתפים לא יותר מכמה עשרות בני אדם.

המפגינים הבוקר בצומת שילת הסמוכה למודיעי (חדשות 24)
המפגינים משתייכים לפלג קטן יחסית בציבור החרדי-ליטאי, שנוהג להחרים את לשכות הגיוס. במהלך ההפגנות חלק מהמפגינים מתיישבים בצמתים ומנסים לחסום את התנועה, המשטרה מפנה אותם מהדרך. במהלך הבוקר נחסמה צומת שילת לזמן קצר, עד שהשוטרים פינו את המפגינים מהכביש. בעקבות ההפגנה הורגשו עומסי תנועה בכביש 443.

ההפגנה הגדולה ביותר נערכת באשדוד, שם נעצרו כ-40 חרדים לאחר שהפרו את הסדר. שוטר אחד נפצע באורח קל לאחר שנחבט בפניו. ארבעה מפגינים נוספים נעצרו בהפגנה ברחוב בר אילן בירושלים. מהמשטרה נמסר כי השוטרים ימשיכו ויבצעו אכיפה נחושה ומחמירה כלפי מי שינקוט באלימות או יפגע בסדר הציבורי, והמשטרה תמצה עם מפרי הסדר את הדין.