אלמנת אסון הכרמל תהפוך ללוחמת אש

חופית חייט איבדה את בעלה דני ז"ל באסון הכרמל וכעת היא מתכוונת להמשיך את דרכו. לאחרונה נרשמה חייט לקורס ללוחמי אש, על אף חששות בני משפחתה: "היינו רוצים שתעבוד בעבודה פחות מסוכנת"

חופית חייט - בקרוב לוחמת אש (חדשות 2)

ארבע שנים אחרי אסון השריפה בכרמל שבו נספו 44 לוחמי אש וסוהרים באירוע שהותיר צלקת בזיכרון הלאומי - מבקשת אלמנתו של דני חייט ז"ל, לוחם אש שנספה באסון, להמשיך את דרכו ולהתגייס לשורות מערך הכבאות הארצי כלוחמת אש מן השורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באחרונה הגישה חופית חייט מועמדות לקורס ההכשרה של לוחמי האש שייפתח בחודשים הקרובים. לחופית ולדני ז"ל שלושה ילדים בני 11, 8 ו-4 - הקטנה שבהם נולדה שלושה ימים בלבד לאחר תום השבעה.

בשיחה עם חדשות 2 סיפרה אימו של דני חייט ז"ל על הניסיונות להניא את האלמנה מן ההחלטה: "זו ההחלטה שלה ואנחנו לא רוצים להרוס לה. הילדים איבדו את אביהם בתוך מערך הכבאות, העבודה הזו יש בה המון סיכונים, היא גם מאתגרת אבל מסוכנת. יש לנו חששות שחס וחלילה, זה יד הגורל אבל היינו רוצים שחופית תעבוד בעבודה פחות מסוכנת".

דני חייט ז"ל

בני המשפחה קיבלו את החלטתה של חופית, אך במקביל ניסו לשכנע אותה להצטרף לתפקיד פחות מסוכן במערך הכבאות: "היא אמרה שהיא רוצה להתחיל מלמטה, לעשות את הדרך שדני עשה ולהיות כבאית בשטח", סיפרה בת שבע חייט.

"היא יודעת לשכנע אותנו וזה מה שהיא בחרה. היא הייתה איתו בכל שלב בתהליך, היא אהבה את ההווי של הכבאות והאמינה בדרך הזו כמו דני", הוסיפה בת-שבע חייט. "גם כשדני היה בחיים היא הראתה רצון".