יום שיא בנתב"ג: כל 3 דקות טיסה

סוף השבוע האחרון של החופש הגדול ישבור שיאים: יותר מ-73 אלף נוסעים יעברו היום בנמל התעופה ב-430 טיסות. משמרות העובדים בנתב"ג תוגברו, גם בחנויות הדיוטי פרי, כדי לנסות להקל על העומס

רגע לפני סיום החופש הגדול, משפחות רבות עדיין מנצלות את הימים האחרונים בשביל חופשה בחו"ל, מה שמורגש בעיקר בנתב"ג, שם כל שלוש דקות נרשמת היום המראה או נחיתה, ביום שצפוי להיות הכי עמוס הקיץ בנתב"ג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יותר מ-73 אלף נוסעים יעברו בנמל התעופה היום ב-430 טיסות שינחתו וימריאו. בנמל תגברו את המשמרות בכוח אדם לכל אורך הליך קבלת הנוסעים, בסידורי הביטחון, בניקיון ובהליך העמסת ופריקת המטענים.

"היום שלנו כבר התחיל בחצות, ואנו נשבור את שיא השיאים היום", סיפר לחדשות 2 באינטרנט מיקי אדלר, מנהל תורן בנתב"ג. הוא הסביר כי מדובר ביום הכי עמוס כי רוב הישראלים שהיו בחו"ל עם ילדיהם חוזרים לארץ לקראת החזרה לשנת הלימודים, אחרים מנצלים את הימים האחרונים בשביל חופשה קצרה - והתיירים חוזרים למדינותיהם.

תוגברו המשמרות (דניאל נחמיה, חדשות 2)

"לוח הטיסות כבר ידוע מראש, ותגבור כוח האדם היה הכי משמעותי - אנו מתכוננים תמיד לעומסים אבל עונת הקיץ, ובעיקר התאריך הזה, ידוע מראש כעמוס במיוחד", הוסיף אדלר, שצפויה לו עבודה רבה היום. אם תהיתם, היעדים המובילים לנחיתות והמראות היום הן האיים באגן הים התיכון, היעדים הקלאסיים של אירופה וכמובן ארה"ב.

"כולם תודרכו במיוחד ליום הזה - וגם חנויות הדיוטי פרי תגברו עובדים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט שמשון כץ, מנהל חטיבת השירות לנוסע בנתב"ג. "לכולם חילקו לוח זמנים שמתעדכן לאורך כל היום בכל שינוי שיכול להשפיע על דברים רבים". לדבריו, רגע השיא הראשון נרשם בין 06:00-04:00 בבוקר, ושיא נוסף צפוי בין 24:00-18:00.