הוכשה ארבע פעמים על ידי נחש צפע - ושרדה

תושבת רחובות בת 58 הובהלה בשבוע שעבר לבית החולים קפלן בעיר במצב קשה מאוד, לאחר שהוכשה ברגלה ארבע פעמים על ידי נחש צפע. בתום מספר ימים מתוחים במחלקה לטיפול נמרץ, התייצב כעת מצבה. "חיי ניצלו בנס", היא מסכמת

הוכשה ארבע פעמים ע"י נחש. אילוסטרציה (AP)

ריקי מנחם, תושבת רחובות בת 58, הוכשה בשבוע שעבר לא פחות מארבע פעמים על ידי נחש צפע, במהלך צעידה בעיר. היא הובהלה במצב קשה מאוד לבית החולים קפלן, אך בזכות תושייה של הצוות הרפואי - חייה ניצלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"צעדתי ביחד עם אחותי ושכן נוסף על שביל אספלט בשכונת כפר גבירול", שחזרה ריקי. "משני צידי האספלט ישנה עשביה, אך לא דמיינתי שעל השביל שאני צועדת בו מדי יום יכול להופיע נחש, ולכן גם צעדתי עם כפכפים ולא עם נעליים סגורות".

"לפתע הרגשתי דקירות וראיתי תחת רגלי נחש שחור, שכנראה דרכתי עליו שלא במתכוון", סיפרה. "בדיעבד התברר כי הוא הכיש אותי ארבע פעמים וברח. צעקתי עד לב השמיים והיה לי קשה לנשום. כל השכנים יצאו לעזור לי והזמינו אמבולנס. מהר מאוד התנפחו לי השפתיים והפנים והרגשתי מאוד לא טוב". ריקי הובהלה לחדר המיון בבית החולים קפלן ומיד עם הגעתה היא הורדמה והוחדר לגופה צינון חמצן. "במשך ימים היינו בין תקווה לייאוש, עד שהודיעו לנו שהיא יצאה מכלל סכנה", סיפרה בתה מיכל.

"ריקי הובהלה לבית החולים לאחר הכשת נחש צפע ארצישראלי כשהיא במצב קשה, מסכן חיים ובהלם עקב ירידה בלחץ הדם וקושי נשימה קיצוני העלול לגרום לסכנת חיים מיידית", סיפר ד"ר גנאדי ברגמן, רופא בכיר ביחידה לטיפול נמרץ בביה"ח קפלן. "אנו מעודדים מאוד מהשיפור במצבה לעומת המצב בו הובהלה לבית החולים. כרגע היא בהכרה מלאה ללא סכנת חיים וממשיכה בתהליך ההתאוששות ותשוחרר לביתה. אין ספק שהגעתה המהירה והטיפול המהיר והמקצועי של הצוות הרפואי הצילו את חייה", הוא אמר.

ריקי, סייעת בגן ילדים, הייתה אמורה לעסוק בימים אלה בהכנות לקראת פתיחת השנה בגן הילדים בשבוע הבא. "ההורים הגיעו היום לגן לקראת פתיחת השנה ואני לא יכולתי להגיע", סיפרה. "אני מפחדת עכשיו מלצאת לטיולים בשדות, אבל כשאוכל אלך לחוף הים, שם אין נחשים".