פרס נפגש עם חרדים: "אין סתירה בין מצוות להשכלה ועבודה"

60 תלמידי ישיבות חרדים נפגשו עם נשיא המדינה שמעון פרס, שהדגיש כי "אין סתירה בין קיום מצוות להשכלה ועבודה". הצעירים אמרו כי הם "כואבים את שיח השנאה סביב השוויון בנטל"

פרס ותלמידי הישיבות (פלאש 90)

נשיא המדינה שמעון פרס נפגש אמש (ג') עם כ-60 צעירים חרדים, תלמידי ישיבות מיר, חברון, עטרת ישראל ופונוביץ'. תלמידי הישיבות והנשיא דנו בנושאים שעל סדר יומו של המגזר החרדי.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך המפגש במסגרת מיזם ההידברות "ליל שישי אקטואלי", אמר פרס לצעירים כי "אין סתירה בין שמירה על תרי"ג מצוות לבין תואר אקדמי, שהוא תנאי להשתכרות גבוהה. דוגמא ומופת לכך היה הרמב"ם שהיה רב גדול ורופא מבריק". פרס הוסיף כי האחריות לשילוב האוכלוסייה החרדית בשוק העבודה מוטלת גם על המעסיקים.

תלמידי הישיבות אמרו לפרס כי הם "כואבים את שיח השנאה והדה לגיטימציה של הציבור החרדי סביב סוגיית השוויון בנטל והרכבת הממשלה". נשיא המדינה הדגיש כי "הציבור החרדי הוא חלק חשוב בעם היהודי ובמדינת ישראל". והבהיר: "אין מקום בישראל לכפייה דתית או אנטי דתית".

"הספרים היהודיים הבסיסיים כגון המשנה והתלמוד הם דמוקרטיים במהותם", הסביר פרס. "תכליתם היא דיון רוחני מעמיק בנוגע למהות היהדות, הם מרשים ויכוח, ונותנים מקום גם לדעת המיעוט".