צפו: כך נלחמים השוטרים בסלולרי בנהיגה

המשטרה ממקדת לאחרונה את המאבק בנושא תאונות הדרכים בתופעה המסוכנת. לצורך כך הוכנס לשימוש לפני כמה ימים באגף התנועה ה"תלת אופן" - אופנוע קטן שמאפשר לשוטרים ניידות וזריזות באכיפת הנגע של הטלפונים הניידים, שגורם לעלייה משמעותית במספר ההרוגים

השימוש בטלפונים סלולריים בזמן נהיגה הוא הגורם לעלייה משמעותית בתאונות, ובמשטרה הכניסו לשימוש כלי רכב חדש שאמור לאפשר לשוטרים ניידות וזריזות - בניסיון לעצור את הנהגים המסמסים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

וכך זה נראה בהילוך איטי: נהג המשאית מדבר בטלפון בידו האחת, ושומט את הנייד כשהוא מבחין בשוטר מימינו. זו עבירה חמורה ביותר. "חומרה של תאונה עם משאית כזאת היא הרבה יותר גבוהה מאשר תאונה בין כלי רכב פרטיים - הוא יכול לגרום לפצועים ברמה קשה או אפילו הרוגים, בזמן שדעתו מוסחת בטלפון הסלולרי", אומר רפ"ק עמי הררי מאגף התנועה.

השוטר שלכד את נהג המשאית רוכב על קטנוע חדש, שהוכנס לשימוש באגף התנועה רק לפני כמה ימים: "התלת האופן", שיוביל את המאבק בנהגים שמדברים או מסמסים תוך כדי נהיגה.

20 אחוזים מההרוגים בתאונות הדרכים מתחילת השנה מצאו את מותם בגלל שאחד הנהגים דיבר או עסק בטלפון הסלולרי תוך כדי נהיגה - 35 הרוגים. "זה הפך למכת מדינה - העין של הנהגים לא על הכביש", אומר רפ"ק הררי.

"מזהים עבירות בצורה קלה יותר" (חדשות 2)

מנקודת המבט של הנהג על הכביש, השוטר על התלת-אופן הוא כמעט רואה ולא נראה. אחד היתרונות הבולטים הוא שהשוטר קצת יותר גבוה מהנהג, מה שמאפשר לו לראות את הפעילות בטלפון הנייד שנעשית על הברכיים. "אנחנו מזהים עבירות בצורה קלה יותר, והנהגים למעשה לא מבחינים בקטנוע וממשיכים לבצע את העבירות", מוסיף הררי.

למקצת השוטרים שרוכבים על אופנועים יש קסדה שמתעדת את הכל. זה פותר להם לא מעט בעיות וויכוחים עם הנהגים. הבעיה היא שהציבור עדיין לא הפנים את הסכנה והמסוכנות שנשקפת מהמכשיר הנייד: "הסכנה המהותית היא שלמעשה הרכב בנסיעה ללא נהג. עיני הנהג תקועות במסך, והרכב מתקדם וממשיך לנסוע ללא נהג", אומר הררי.