מפגעי בטיחות בבתי ספר באלעד: "לא נשלח הילדים"

בעוד שבוע בדיוק תיפתח שנת הלימודים, אבל לא בטוח שלכולם. בתי הספר הממלכתיים בעיר החרדית - ארבעה במספר - סובלים מהזנחה קשה כבר שנים רבות: מחוטי חשמל חשופים ועד תקרה מטה ליפול. כמה ילדים כבר נפצעו אבל הליקויים עוד לא תוקנו. עכשיו ההורים מאיימים להשאיר את הילדים בבית עד שבית הספר ישופץ

גם 500 תלמידי בית הספר היסודי "עמיעד" שבעיר אלעד יפתחו בעוד שבוע שנת לימודים מאתגרת נוספת. רק שלהם מצפים אתגרים יומיומיים נוספים בדמותם של חוטי חשמל חשופים, תקרה קורסת, מרצפות שבורות ועוד שורת מוקשים ארוכה שאורבת להם מכל פינה במוסד החינוכי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הליקויים החמורים בבית הספר עמיעד התגלו בו במהלך ביקורת שמשרד החינוך ערך במקום כבר לפני למעלה משנתיים, שהולידה דוח חמור שמפרט עשרות מהם, כגון "סכנת נפילת גוף התאורה ופגיעה בתלמידים", סכנת התחשמלות או סכנת הילכדות אצבעות". עותק הועבר ללשכת ראש העיר, שהבטיח סיור משלו כדי לאמוד את הנזק ולתקן, אבל שנתיים אחרי - ושום דבר מזה עדיין לא קרה.
"כבר נפל שם ילד בשנה שעברה ושבר חלק מאפו", אמר שלום שטימלר, אחד ההורים. "אנחנו לא מוכנים לתת לילדים לחזור"

(חדשות 2)

ההורים מאשימים את העירייה: "מעבירה תקציבים לאנשי שלומה"

במצב הזנחה כמו של עמיעד נמצאים גם שלושת בתי הספר הממלכתיים האחרים באלעד: בית הספר היסודי "נעם" לבנים, בית הספר "מוריה" לבנים ובנות והישיבה התיכונית "ראשית חכמה". בחלק מהמוסדות הללו הילדים לומדים בקרוואנים מתפוררים עם גג דולף בחורף ולוהט בקיץ, ובחלק אחר אין אפילו חדר למורים.

ההורים תולים את האשמה בעירייה החרדית, שלדבריהם מעבירה תקציבים לאנשי שלומה - על חשבונם. זה מתחבר עם הדוח החמור של מבקר המדינה הקודם לינדנשטראוס מסוף 2011, שתיאר אז אי סדרים כספיים חמורים בעיריית אלעד, מכרזים תפורים ועבודות חשמל פיראטיות ברחבי העיר - גם בבתי ספר.

שבוע לפני תחילת הלימודים, הודיע משרד החינוך כי יעביר את הסכום הדרוש לתיקון הליקויים בארבעת המוסדות הללו - סך כולל של כחצי מיליון שקלים. אבל מכאן ועד שהדברים יתוקנו עלול לקחת זמן רב. בינתיים, הורים ללמעלה מאלף תלמידי יסודי בעיר שוקלים שלא לשלוח בשבוע הבא את הילדים לבית הספר.

ממשרד החינוך נמסר כי "בהתאם לסיכום עם הרשות המקומית, הרי שמבני מוסדות החינוך הללו ישפוצו כדי לאפשר את פתיחת שנת הלימודים כסדרה".

מעיריית אלעד לא נמסרה תגובה.