מטוס ארקיע הודיע על נחיתת חירום בנתב"ג - ונחת בשלום

מטוס ועליו 72 נוסעים שעשה את דרכו מנמל התעופה מלרנקה דיווח על כשל במנוע. צוותי הצלה גדולים הוקפצו למקום, והמטוס נחת בשלום. כעת הוא נבדק על ידי צוותים טכניים

מטוס דיווח על כשל במנוע. ארכיון (רויטרס)

מצב חירום 2 הוכרז הלילה (א') בנמל התעופה בן גוריון בעקבות תקלה שהתגלתה במטוס של חברת ארקיע אשר עשה את דרכו מלרנקה לכיוון תל אביב. נמסר, כי המטוס בו היו 72 נוסעים דיווח למגדל הפיקוח על כשל מסוים במנוע. צוותי כיבוי והצלה רבים הוקפצו למקום, אך המטוס נחת בשלום ורמת הכוננת ירדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוותים טכניים בודקים את המטוס כעת בנמל התעופה זאת על מנת לבחון מה גרם לתקלה עלייה דיווח הטייס. למרות העלאת רמת הכוננות לא היו נפגעים בנחיתה והטיסות בנתב"ג חזרו לשגרה.

במקרה אחר רק לפני כשבוע נאלץ מטוס של חברת אל-אל, אשר עשה דרכו מניו יורק לישראל לבצע נחיתה ביוון בשל התרעה על גילוי עשן במטוס.

מבדיקת החברה עלה כי המטוס, מסוג 747-400 ועליו 324 נוסעים ואנשי צוות, נחת בבירה אתונה בעקבות התרעה של גלאי העשן בשירותי המטוס. הנוסעים שהיו אמורים לנחות בישראל הועברו לבתי מלון בעיר.

במהלך הבוקר שלמחרת יצא צוות של אל על מתל אביב לאתונה על מנת לבדוק את המטוס. "אנו רואים בבטיחות הטיסה ערך עליון ומקפידה בנושא קלה כחומרה", ציינו בחברה.