במלונה מול בית לפיד: "שנאוצרית"

פעילת המחאה רחל לוי הקימה מאהל מקורי מול ביתו של שר האוצר שבצפון תל אביב. בחודש ינואר בשנה שעברה היא פונתה מדירתה, ומאז היא עוברת בין בתים של חברים וקרובי משפחה. "מאות משפחות נזרקות לרחוב מדי יום, אנחנו דורשים לחיות בכבוד", קראה

מחאה של אישה אחת: רחל לוי, תושבת יבנה בת 48, הקימה מאהל בצורת מלונה מול ביתו של שר האוצר יאיר לפיד שבצפון תל אביב, במחאה על מצבה הכלכלי הרעוע. לדבריה, בחודש ינואר 2012 פונתה מביתה ומאז היא עוברת דירות בין חברים וקרובי משפחה, ומעת לעת מתגוררת ברחוב. "אני כמו שנאוצרית בגשם", אמרה. "כמוני יש מיליונים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"השר לפיד, שדיבר על האדם העובד וכמה שצריך לדאוג לרווחתו - אני מסכימה איתו לחלוטין", אמרה לוי. "אדם עובד - מן הראוי שיחיה בצורה בסיסית, לכל הפחות וכמובן - שיוכל להשיג דיור".

היא טוענת, כי מעמד הביניים קרס ו"אינו מצליח לשכור דירה. אני מהמעמד הנמוך ולא מסוגלת לשכור חדר. אני לא מסוגלת להתקיים בכבוד. אני שואלת את השר לפיד: מה אתה מציע? מה אני אמורה לעשות? אנחנו צועקים כבר שנתיים ברחובות וכולנו מחוסרי גג".

השלט שתלתה לוי במאהל (חדשות 2)

"מאות משפחות נזרקות מדי יום לרחוב"

לוי סיפרה, כי גרה בשכונת קריית עמידר ביבנה מאז שנת 1967. במהלך השנים, נקלעה למצב שאילץ את הרשויות לפנות אותה מביתה "בלי שום פתרון. פשוט באו וזרקו אותנו. כמוני נזרקות מאות משפחות לרחוב בכל יום". את האחריות היא מטילה על "מי שגזר עלינו גזירות כלכליות קשות, מי שקיצץ בקצבאות הילדים והוריד אותנו לעוני מחפיר יותר ממה שהיה עד עכשיו".

בסוף דבריה, סיפרה כי הערב (א') הגיעו אל ביתו של השר לפיד יועצים בכירים ממשרד האוצר ולטענתה "חלפו על פניה" תוך התעלמות מקיומה. "אני אשמח לגור במלונה", אמרה לוי. "לכלבים לפחות יש גג מעל הראש".