האזינו: רגעי החילוץ בתאונה בנשר

הקלטות הקשר של כבאות והצלה במחוז חוף חושפות את רגעי הדרמה שעברו על אישה בשנות ה-50 לחייה שהדרדרה עם רכבה לוואדי בנשר - עד שחולצה והועברה לטיפול בבית החולים. כך זה נשמע

כיממה לאחר שנפצעה באורח בינוני-קשה תושבת חיפה שהידרדרה לתהום בנשר - נחשפו הקלטות הקשר של כבאות והצלה במחוז חוף ברגעים הדרמטיים בטרם חולצה והועברה לקבלת טיפול רפואי. האישה, בשנות ה-50 לחייה, נותרה בהכרה והצליחה להתקשר בעצמה לכוחות החילוץ, אך לא ידעה להגיד היכן היא נמצאת - ונותרה לכודה ברכב במשך יותר משלוש שעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש בלילה שבין שישי לשבת, סמוך לשעה 03:00, אז התקבלה שיחה במוקד מד"א שהודיעה על שאירע. מתברר, כי האישה והטלפון הסלולרי שהיה ברשותה שרדו את התאונה הקשה והיא הצליחה ליצור קשר עם בני משפחתה, שהזעיקו את כוחות ההצלה.

באמצעות איכון השיחה, הצליחו הכוחות לאתר את מיקומה בעומק הוואדי. נוסף על צוותי הכיבוי, נרתמה גם יחידת החילוץ 669 של חיל האוויר למאמצי החיפושים והעלתה לאוויר מסוק. אלא שבשל תנאי הראות הלקויים, הוחלט להיעזר רק באנשי הכיבוי וההצלה - שהחלו גולשים מטה עד שהגיעו אל זירת התאונה.

בהקלטה נשמע קולו ראש צוות החילוץ בשיחה עם המוקדן, שמנסה לכוון את הצוות אל מיקומה המדויק של זירת התאונה.

מוקד: "מצאתם את הרכב?"

מחלץ: "שלילי, כרגע יעלה מסוק של צהל לאוויר".

מוקד: "תעלו מול מד"א, כנראה שיש להם מיקום".

מחלץ: "אנחנו בדרך, נגיע כשנקבל מידע על מיקום מדויק".

מוקד: "שימו לב, אם תיסעו לאורך הכביש ותראו פרצה במעקה  עדכנו אותנו". זמן קצר לאחר מכן, הצליח צוות הכיבוי וההצלה לאתר את מיקום ההידרדרות, וביקש מכוח מד"א שהגיע גם הוא למקום: "תורידו לנו אלונקה עם רתמות וציוד רפואי; שאיש של מד"א יירד גם לוואדי".

אנשי החילוץ ירדו אל הוודאי כשהם משתמשים בכבלי סנפלינג, ומנסים לצלוח את תנאי השטח הקשים. "נעזרנו במכשור ובתאורה של המסוק הצבאי", סיפר הפרמדיק עופר יעקב. "כשהצלחנו להגיע לרכב מצאנו אותו מעוך לחלוטין, ככל הנראה לארח שהתהפך מספר פעמים".

בתום מבצע החילוץ, פונתה האישה לבית החולים רמב"ם שבחיפה, שם מסרו כי היא במצב בינוני-קשה וסובלת משברים בגוף ופגיעת ראש והיא מורדמת ומונשמת. כעת נשקלת האפשרות לנתחה.