נצרת: אלפים בהפגנת תמיכה באחים המוסלמים

פעילי התנועה האסלאמית, השייכת מבחינה אידיאולוגית לתנועה המצרית, הניפו שלטים בגנות הצבא המצרי והעומד בראשו - גנרל א-סיסי. "נמשיך בהפגנות התמיכה באחים המוסלמים ובעם המצרי", אמרו המארגנים, "כל עוד הצבא ממשיך בדיכוי ההפגנות הדמוקרטיות החוקיות"

"נמשיך בהפגנות". המוחים בנצרת (alarab.net)

מהומות דמים וחילופי אש במצרים - והפגנות תמיכה באחים המוסלמים בישראל: אלפים מאנשי התנועה האסלאמית, ובהם ראש התנועה שייח' ראאד סלאח, הפגינו אחר הצהריים (ש') בעיר נצרת, נגד מה שהם מכנים "ההפיכה הצבאית" במדינה, השתלטות הצבא על השלטון והטבח שמבצעים כוחות הביטחון באזרחי מדינת הנילוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפגינים הניפו שלטים שעליהם מתנוססות תמונותיו של הנשיא המודח מוחמד מורסי, ובנוסף אליהם הם מנופפים בדגלי מצרים והתנועה האסלאמית, יחד עם שלטים שעליהם נכתב בערבית ובאנגלית "ההפיכה הצבאית - בחסות הממשל האמריקני". עוד טוענים המוחים, כי הנשיא לשעבר הודח באופן בלתי חוקי.

נוסף על דיוקניו של מורסי, נראו בהפגנה שלטים שעליהם תמונותיו של מפקד הצבא, גנרל עבד אל-פתח א-סיסי, שפניו מחוקות באיקס. "נמשיך בהפגנות התמיכה באחים המוסלמים ובעם המצרי", אמרו מארגני ההפגנה, "כל עוד הצבא ממשיך בדיכוי ההפגנות הדמוקרטיות החוקיות".

יש לזכור, כי לפני כחודש התקיימה הפגנה דומה בכפר כנא, שגם בה הביעה התנועה האסלאמית תמיכה במורסי. יחד עם זאת, יצוין כי אנשי התנועה משתייכים באופן אידיאולוגי לתנועת האחים המוסלמים.