לאחר 3 שעות וחצי: נהגת חולצה מרכב שהתדרדר לתהום

בתום מבצע חילוץ מורכב שנמשך מספר שעות, וכלל שיתוף פעולה בין יחידת 669, מד"א ויחידת הכיבוי, חולצה במצב בינוני נהגת שנלכדה ברכבה לאחר שאיבדה עליו שליטה והידרדרה איתו לתהום. איכון של המכשיר הסלולרי סייע באיתור הרכב המעוך, לאחר שהנהגת לא ידעה לדווח היכן היא נמצאת

מאמצי החילוץ בזירת ההתהפכות (דוברות מד"א)

תושבת חיפה בשנות ה-50 לחייה חוותה הלילה את אחד מהסיוטים הגדולים של כל נהג: למזלה, למרות שאיבדה שליטה על רכבה והידרדרה איתו לתהום, היא נשארה בהכרה והצליחה להתקשר בעצמה ולבקש חילוץ, אך לא ידעה להגיד היכן היא נמצאת - ונותרה לכודה ברכב במשך יותר משלוש שעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 3 לפנות בוקר התקבלה שיחה במוקד מד"א מצעירה שדיווחה כי אימה נפגעה בתאונת בדרכה מנשר לחיפה, אך היא אינה יודעת להצביע על מיקומה המדויק. לאחר איכון מכשיר הטלפון הנייד של הנהגת, שנעשה בעזרת חברת הסלולר, אותר מיקומה כ-100 מטרים דרומית לנשר.

לאחר זיהוי הרכב ההפוך בין השיחים בקרקעית הוואדי, החל מבצע חילוץ ארוך ומורכב שניהלו צוותי כיבוי והצלה מתחנת חיפה. למקום הוקפץ גם מסוק של יחידת החילוץ הצבאית 699, אך לא היה ניתן להיעזר בו בשל הימצאות קווי מתח גבוהים במקום.

אנשי החילוץ ירדו אל הוודאי כשהם משתמשים בכבלי סנפלינג, ומנסים לצלוח את תנאי השטח הקשים. "נעזרנו במכשור ובתאורה של המסוק הצבאי", סיפר פרמדיק מגן דוד אדום עופר יעקב. "כשהצלחנו להגיע לרכב מצאנו אותו מעוך לחלוטין, ככל הנראה לארח שהתהפך מספר פעמים".

לאחר שלוש וחצי שעות בהן הייתה לכודה ברכב, חולצה לבסוף הנהגת כשהיא במצב בינוני וסובלת מפגיעה רב מערכתית, אך בהכרה מלאה.