איך הפכה נתיבות לבירת המועדונים של הדרום?

כשאומרים "נתיבות" מה שעולה בראש הוא בדרך כלל הילולות, צדיקים ובבא סאלי. אלא שבתקופה האחרונה הפכה העיר הדרומית לבירת המועדונים של הנגב. "באים לפה בליינים מכל הארץ. נתיבות היא כבר לא פחות מתל אביב"

שישה מועדונים, "ליינים" מושקעים, הרבה וודקה רדבול ומעט מאוד טקסטיל. דווקא נתיבות, עיר הבאבות וההילולות, קברי הצדיקים ומלחמות החצרות - היא עכשיו בירת המועדונים של הדרום.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עשרה יחצ"ני מסיבות עובדים בעיר, מנסים למשוך את אלפי המבלים שרובם מגיעים מחוץ לנתיבות אל המועדון שלהם. "כשנפתחו המועדונים הרבה ניבאו להם רעות. לפתוח מועדון זה סוג של יומרה", אמר ישראל ברבי, עורך המקומון "מגזין" בנתיבות. "בשדרות באופקים ובאשקלון אין. אז בנתיבות, עיר הקודש, אז פותח מועדון?", אמר.

אחד המועדונים שכבר החליף בעלים ושינה שם, הוציא לרגל הפתיחה חשפניות לכביש הגישה. החרדים בעיר לא יכלו להבליג - ויצאו להפגין. "עם כל הדיבור נגד המועדונים, ועם כל הפשקווילים שהוציאו בנתיבות שקוראות לא להתקרב למועדונים - כל זה דווקא גרם לאנשים להבין שקמה פה סצנה של מסיבות", אמר ברבי. "כי בסך הכול מאחורי הכותרות בפשקווילים, יש את האדם שרוצה לצאת ביום חמישי ובגלל המודעות הוא קלט שיש מועדון. הסצנה הזו עלתה פלאים", הוסיף.

נתיבות היא עיר שבה שליש חרדים, שליש סרוגים ושליש לא דתיים - כלומר הולכים רק פעם בשבוע לקבר הצדיק. הכול פוליטיקה בעיר הקטנה. פרשנים מקומיים מסבירים שגם ההפגנות נגד המועדונים בימי מערכת הבחירות העירונית הקודמת היו יותר ניסיון לקשור את שמו של ראש העיר הקודם לפריצות. אבל המועדונים שרדו, כי אפילו בנתיבות הביזנס מנצח הכול.

מועדונים לצד קברי צדיקים (חדשות 2)

"בסוף השבוע - הכול סגור, כמו ביום כיפור"

טל סיגרון, בליין ומפיק מסיבות בנתיבות, תיאר את אופייה הדתי של העיר. "בשבת אין פה שום עסק שפתוח. זה משהו שאי אפשר להסביר. כל השבוע מה שהולך פה זה פקקים, זה תל אביב הקטנה של הדרום, ופתאום בסוף השבוע - יום כיפור", אמר.

כל הרנסנס הזה יכול להתפוגג ברגע, מספיק אירוע אלים אחד שיעשה כותרות. לכן יש אין סוף מאבטחים, ניידות עם אורות מהבהבים בכל פינה, ויס"מניקים שמסתכלים על כולם, לא משאירים מקום לספק - לא כדאי לעשות צרות.

בנתיבות יש גם לא מעט אנשים שנחסמו בסלקציה בתל אביב. אחד הקודים לכניסה למועדון הוא דרך מותגי הלבוש. "נאוטיקה, בוס, ראלף לורן. זה מותגים של ערסים - ולכן לא מכניסים אותם. פסים, חולצות מכופתרות. הם בעצם מעתיקים את הנהלים של מקומות אחרים, של תל אביב", אמר סיגרון.

ככה נולד מועדון המונה ליזה. מתוך הסלקציה. הבעלים פתח ליין מוזיקה שחורה, בשביל האתיופים שלא הכניסו אותם אפילו במועדונים בנתיבות. סוג חדש של גאווה מקומית נולד בעיר הבאבות, ליין חדש של הילולא כל חמישי ושבת. בנתיבות דווקא, הייתם מאמינים?