המתנחל שחושמל לעיני ילדיו: "התעללו בי, הילדים צרחו"

לאחר שבית המשפט שחרר אותו לביתו, גולל בועז אלברט, המתנחל שחושמל על ידי שוטרי יס"מ - את שאירע באותן דקות. "הילדים שלי צרחו לידי בפאניקה", אמר בריאיון ראשון לחדשות 2 באינטרנט. "התחננתי בפני השוטרים שלא יעשו את זה לידם; הם לא צריכים ללבוש מדים"

התיעוד שהפיצה התנחלות יצהר ובו נראה המתנחל בועז אלברט מגורש מביתו באמצעות מכות חשמל שקיבל משוטרים לעיני ילדיו, הביא את בית המשפט לשחררו בצהריים (ו') לביתו. "לא היה צורך בהפעלת כוח מאסיבי לצורך מעצרו, תוך שימוש באקדח טייזר", נקבע בהחלטה. בריאיון ראשון לאחר האירוע, הוא סיפר לחדשות 2 באינטרנט על התחושות הקשות באותן דקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"פרצו לבית שלי בלי שום צו וכפי שהשופטת קבעה היום - זה לא היה תקין", סיפר אלברט. "השוטרים פעלו באלימות אגרסיבית ביותר נגדי מול ילדיי, שצרחו בפאניקה; התחננתי בפניהם שלא לעשות זאת לעיני ילדיי - אבל הם המשיכו בשלהם והתעללו בי מולם".

הוא קרא למשטרה לנהוג לפי החוק, ואמר כי השוטרים שפרצו לביתו "לא צריכים ללבוש מדים". לדבריו, עצם הוצאת צו מנהלי נגדו ללא יכולת לדעת במה הוא חשוד מקוממת: "מגרשים אותי מהבית ולא מוכנים להגיד לי למה. שיגידו לי במה אני חשוד ואני אענה על השאלות - לא ישתכנעו? שיענישו אותי".

אלברט נעצר אמש בביתו לאחר ששהה ביישוב בניגוד לצו הרחקה מנהלי שהוצא נגדו, ואוסר עליו לשהות בשטחי יהודה שומרון. שוטרי היס"מ שהגיעו לעצור אותו חשמלו באדח טייזר ונהגו כלפיו באלימות מוגזמת לטענת המתנחלים לעיני ילדיו, למרות שלא התנגד למעצר. עו"ד עדי קידר, המייצג את אלברט מטעם עמותת "חננו", בירך על ההחלטה לשחררו.

באותה העת, שהה בבית המשפחה גם יו"ר ועד מתיישבי בנימין איציק שדמי, שצפה במעצר. הוא תיאר, שבזמן הוא שוחח עם אלברט, שוטרים פרצו לבית במפתיע ואמרו לכולם לא לזוז. "הוא מיד קפץ לחדר סמוך ונשכב על הרצפה. אח שלו ניסה לצאת מהבית ואז חשמלו אותו השוטרים והוא נוטרל ונפל על הרצפה", ציין שדמי. "לאחר מכן, הם חשמלו גם את אלברט למרות שהוא אמר להם שהוא לא מתנגד למעצר, הייתי בהלם".

בועז אלברט, הבוקר מחוץ לביהמ"ש (איציק חזות, עמותת חננו)

הילד זעק בזמן שאביו חושמל

בסרטון שהפיצו מתנחלי יצהר ניתן לשמוע את הבכי של אחד מילדיו. "מה אתם רוצים מהילד?", הוא קרא לעבר השוטרים, בעוד הם כפי שניתן לראות בסרטון חשמלו אותו לנגד עיניו כשהילד זועק "אמא אמא". במהלך המעצר, הוא גם אמר לשוטרים כי הם שוברים לו את היד, אך הם המשיכו בשלהם.

המשטרה ביקשה היום להאריך את מעצרו, אך שופטת בית משפט השלום נאוה בכור החליטה לשחררו בתנאים מגבילים עד לדיון שיתקיים בעניינו ביום ראשון. עם זאת, המשטרה ערערה בנושא והגישה ערער לבית המשפט המחוזי - שלא התקבל. השופטת אמרה כי על פי הרושם מהסרטון, עולה כי לא היה צורך בהפעלה כה מאסיבית של כוח נגדו. הוא יוצג בדיון על ידי עו"ד עדי קידר מעמותת חננו שבירך על ההחלטה.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "אמש יס"מ מחוז ש"י ביצעו מעצר של מפר צו הרחקה בפעם השלישית. בסרטון המדובר ניתן לראות שהוא ערוך בצורה מגמתית, וגם אם נתעלם מהעריכה ניתן לראות שהשוטרים פועלים בנחישות ללא אלימות ועל פי הנהלים".