המשפחה שהצילה את פצועי התאונה: "מצאנו 3 תינוקות זרוקים ברכב"

בתאונה הקשה שהתרחשה היום בצומת אחיהוד נפצעו 8 בני אדם - רובם ילדים שנפגעו קשה. פיני קרן, חובש בכיר במד"א שעבר במקום התאונה במקרה, הזעיק למקום אתבניו המתנדבים במד"א שסייעו לו בחילוץ הפצועים מהרכב. "נדהמנו לגלות 8 נוסעים ברכב שהיה מיועד ל-5 בלבד. מצאנו 3 תינוקות זרוקים על הרצפה ", סיפרו

המשפחה התגייסה לסייע לפצועי התאונה: פיני קרן, חובש בכיר של מד"א מרחב גליל, נקלע במקרה לזירת התאונה שהתרחשה היום בצומת אחיהוד. כשראה את הרכב הפרטי מתנגש באחורי המשאית החונה, הוא מיהר לצאת ולסייע לפצועים. למקום הוא מיהר להזעיק את שני בניו המתנדבים במד"א.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"נסעתי במכוניתי הפרטית מעכו לכיוון כרמיאל. נתקלתי בתאונת דרכים קשה וחזיתית של רכב ומשאית סמיטריילר שעמדה בצד הדרך. ראיתי אנשים מדממים ומחוסרי הכרה", סיפר קרן לחדשות 2 באינטרנט.

"ניגשתי לפתוח את הדלתות ולא ניתן היה לעשות זאת. קראתי לבניי המתנדבים במד"א שיבואו לעזור לי לפתוח את הדלתות בכוח. הוצאנו את הילדים ואת האנשים שהיו באוטו - ובינתיים הזעקתי את כוחות מד"א. הכרזתי על 5 נפגעים באורח קשה מאוד", הוסיף החובש הבכיר ואמר: "עשיתי זאת מתוך היגיון - כי ברכב יכולים להיכנס רק 5 נוסעים".

אלא שלתדהמתם של קרן ובניו, הם גילו שברכב הפרטי שהיה אמור להכיל רק 5 נוסעים עוד 3 תינוקות. " גילינו עוד 3 בני שנה וחצי-שנתיים ואולי אפילו פחות מזה על רצפת הרכב. אחת הייתה מחוסרת הכרה ולא נשמה. בניי התחילו בפעולות החייאה עד שהגיעו צוותים של נט"ן ומד"א והעניקו טיפול נוסף בשטח. מסוק ונידות טיפול נמרץ פינו את הפצועים לבתי החולים", הוסיף מי שהיה הראשון להגיע לזירה המדממת.

"הפעוטות התעופפו ברכב כמו כדורי פינג פונג"

התאונה בצומת אחיהוד, היום (חדשות 2)
החובש הבכיר הוסיף כי אם ילדיו לא היו מסייעים לו לחלץ את הפצועים ולהעניק להם טיפול ראשוני במהרה, ייתכן שמצבם היה קשה עוד יותר. "כנראה שהילדים הקטנים שהיו בתוך המכונית לא היו חגורים - והם עפו על השמשה הקדמית. אם הבנים שלי לא היו איתי כאן, לא הייתי יכול לעשות את זה לבד וייתכן שתוצאות התאונה היו קשות הרבה יותר".

ינון בן ה-17, אחד מבניו של קרן שהוזעק למקום התאונה ורק היום סיים קורס עזרה ראשונה של מד"א, סיפר אף הוא על זירת התאונה הקשה: "ראינו מראה מזעזע של ילדים ותינוקות שנפגעו מאוד קשה. כולם דיממו. לתינוקת הייתה פגיעת ראש מאוד קשה. על השמשה היו הרבה דם ושיער - מה שמעיד על פגיעות ראש קשות מאוד".

זכי הלר, דובר מד"א, סיפר לחדשות 2 באינטרנט על זירת התאונה הקשה: "קצת לפני השעה 3 בצהריים קיבלנו במד"א קריאה על רכב פרטי שהתנגש במשאית שככל הנראה חנתה בצד הדרך.כונן פרמדיק שלנו שהיה קרוב מאוד למקום הגיע בתוך זמן קצר ודיווח למוקד שמדובר בתאונה קשה ביותר. ככל הנראה שבתוך הרכב הפרטי נסעו 8 נוסעים, ואותו רכב התנגש במשאית החונה".

לדבריו, כל נוסעי הרכב נפצעו - והצפיפות הגדולה בתוכו הביאה להחמרה ברמת הפציעות. "הפרמדיקים שלנו שהגיעו למקום התחילו בחילוץ הפצועים והבחינו שעל רצפת הרכב שכבו פצועים בנוסף לאלו שישבו על המושבים.

רוב הפצועים: ילדים שנפגעו קשה

למרכז הרפואי גליל מערבי נהריה הובאו על ידי צוותי מד"א מרחב אשר 6 פצועים מהתאונה בכביש 85. בין הפצועים אישה בת 29, נערה בת 18, נערה כבת 12, ילדה כבת 10, ילד כבן 5 ותינוקת בת שנה וחצי. מצבם של ארבעה פצועים מוגדר קשה ושל שניים בינוני.

מנהל יחידת הטראומה ד"ר מיכאל וייס סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "מיד עם קבלת ההודעה הראשונה על התאונה הורתה הנהלת בית החולים על כוננות אר"ן מצומצם. מנהלי המחלקות השונות, רופאים וצוות סיעוד הוזעקו לחדר הלם. הפצועים עברו בדיקות דימות ועיקר הפגיעות הן בפלג הגוף העליון ומתאפיינות בשברים, חבלות ראש, צוואר, עמוד שדרה וגפיים".

אחת הפצועות הוכנסה לחדר ניתוח, שני ילדים אושפזו במחלקת טיפול נמרץ ילדים. הפצועים האחרים יועברו בהמשך למחלקות הכירורגיה והאורטופדיה במרכז הרפואי. לבית החולים רמב״ם פונו אשה וילדה שנפצעו באורח קשה. זהות הנפגעות שפונו לשם טרם ידועה. מדובר ככל הנראה בקרובות משפחה שאינן אם ובת. שתיהן סובלות מפגיעות פנימיות ופגיעות ראש. הילדה הועברה לטיפול נמרץ ילדים, האשה נותחה ניתוח דחוף ותועבר לטיפול נמרץ כללי.