הרבנים הראשיים החדשים הצהירו אמונים: "תנו לנו הזדמנות"

הרבנים הראשיים החדשים דוד לאו ויצחק יוסף, נכנסו לתפקיד בטקס חגיגי בבית הנשיא, זאת לאחר שנבחרו בתום מסע בחירות ארוך שהסתיים לפני כשבועיים. נשיא המדינה פרס: "זהו מעמד היסטורי". הרב יצחק יוסף נזכר במעמד מינוי אביו, והדגיש החשיבות בעזרה לכולם, והרב לאו הוסיף כי יש להאיר את אור היהדות

הרב דוד לאו והרב יצחק יוסף הושבעו הבוקר (ד') לתפקידם כרבנים הראשיים לישראל בטקס רשמי בבית הנשיא, במעמד הנשיא שמעון פרס ושרת המשפטים ציפי לבני. את הטקס העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרב יצחק יוסף, שנבחר לראשון לציון, נזכר בנאומו במעמד הצהרת האמונים של אביו, הרב עובדיה יוסף. "אני כנער צעיר עמדתי שם ושמעתי את הדברי שאבי דיבר במעמד הזה. הוא קרא אז לרבני ישראל ללכת בדרכם של בית הלל, לא להכביד על הציבור", אמר.

"תפקיד נשיא בית הדין הגדול הוא תפקיד עם השפעה רבה על כל יהודי ויהודייה בארץ ובעולם, ובכוונתי לפעול שיתממשו התקוות שתולים בי רבים", הוסיף והדגיש שהוא מייצג את עם ישראל מכל העדות והחוגים. "אני אעמוד על כך שיקיימו את המצווה לקרב את הגר, לראות את היופי ביהדות. אסור לשכוח שזקוקים לבתי דין חזקים עם סמכות, רק דיין בעל שיעור קומה גבוה יוכל למצוא את הדרך להקל".

הרב יוסף. "תנו הזדמנות" (חדשות 2)

הרב יוסף אף ניצל את הבמה ופנה לכלי התקשורת: "תנו לנו הזדמנות, יש גורמים שמנהלים מערכות תקשורתיות נגד מוסד הרבנות. מערכת שסובלת מדה-לגיטימציה לא תוכל לפעול. תנו לנו ההזדמנות להרים את קרנה של הרבנות".

"הבקשה מאיתנו היא לחשוב על כל אחד ואחת מכל עם ישראל, ולחפש לשאוף לטובתם", אמר הרב הראשי האשכנזי החדש דוד לאו בנאומו. "הכוונה היא מהבחינה הרוחנית והגשמית כי הבקשה שלנו בראש ובראשונה כרבנים היא להעביר את המורשת הלאה, להורות יהדות, להאיר את אור היהדות לכלל ישראל".

הרב לאו. "להאיר את היהדות" (חדשות 2)

הנשיא פרס: "זהו מעמד היסטורי"

נשיא המדינה שמעון פרס אמר כי לא מדובר בטקס שגרתי. "הייתי אומר שזה אפילו מעמד היסטורי. הרבנים של בית המקדש קמו לאחר חורבן בית המקדש - האסון הגדול ביותר שפקד את עמנו מאז צאתנו לגלות עמוקה", אמר פרס.

"הרבנות בנוסח ימינו החלה כאשר התכנסה לראשונה בירושלים הקדומה. בראש הוועדה עמד הרב הראשי הראשון, הרב אברהם יצחק הכהן קוק, שהיה מנהיגו של העם כולו. הוא אהב את עמו ועמו אהב אותו - אני עצמי נרגש כל פעם מחדש כשאני קורא את דבריו וזוכר את מעשיו", הוסיף הנשיא.

"יש בי הרבה תקווה לאחר ששמעתי את הדברים של הרבנים", אמרה שרת המשפטים ציפי לבני. "היום שלי באופן סמלי מחולק לשניים: את החלק הראשון אני נמצאת איתכם ובהמשך היום אני אמשיך לנהל את המשא ומתן לשלום. בשני חלקיו של היום אני מיישמת את הערכים שאני מאמינה".

הרבנים לאו ויוסף, נבחרו לפני כשבועיים לתפקיד הרבנים הראשיים האשכנזי והספרדי בהתאמה, זאת לאחר מסע בחירות ארוך שבסופו אושר מינויים לתפקיד. לצד בכירי הרבנות הראשית שיגיעו לטקס בבית הנשיא, צפויים להגיע גם מקורבי הרבנים ובני משפחותיהם, וכן בכירים מהנהגת המדינה ומהרבנות הראשית הצבאית.