שוטרת איימה לרשום דוח לנהג אוטובוס שסייע לנכה

גיל גרינברג, אדם עם מוגבלות המתנועע בכיסא גלגלים חשמלי, נדהם מהתנהגותה של שוטרת תנועה, שאיימה לרשום דוח לנהג אוטובוס שסייע לו לרדת מכלי הרכב. לטענתה, הנהג חסם את החניון כשעצר לסייע לנכה. "אני רגיל להתנהגות כזאת מנהגים שלא מודעים למצב, אבל לא ציפיתי לזה משוטרת", סיפר

גיל גרינברג, אדם עם מוגבלות המתנועע בכיסא גלגלים חשמלי, נתקל אתמול (ב') בחוסר רגישות יוצא דופן, לאחר שנהג אוטובוס דן שסייע לו לרדת מהרכב - ננזף על ידי שוטרת. השוטרת, שביקשה להיכנס לחניון, איימה לרשום לנהג דוח תנועה כי לדבריה חסם את החניון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הנהג עצר בתחנה, עשה את המוטל עליו, ירד לפתוח את הרמפה ואחז בי כדי שלא אדרדר אחורה", סיפר גרינברג. "פתאום שמענו צפצופים. השוטרת יצאה מהרכב, פנתה לנהג, הציגה לו תעודת שוטר ואמרה לו 'לא מעניין אותי, אתה ברגע זה מוציא רישיונות'".

לדברי גיל, השוטרת הבחינה בו והוא אף ניסה להסביר לה כי הנהג פעל בהתאם לתקנות. "אני רגיל להתנהגות כזאת מנהגים שלא מודעים למצב, אבל לא ציפיתי לזה משוטרת, ועוד משוטרת תנועה", אמר. "לא עצרתי בדיוק בתחנה, בגלל שעמדו שם מכוניות", ציין הנהג אלכס ברבק.

"אם לא הייתי שם - הנהג היה מקבל דוח"

לדברי גיל, הוא ניסה לפנות אל השוטרת, אך זו כלל לא הסתכלה לעברו. "כשנכנסתי לאוטו ביקשתי ממנה לעצור, ואז היא עצרה והתחילה לצעוק עלי 'תקשיב לי טוב', אז אמרתי לה 'לא, את תקשיבי לי טוב', אבל אז היא נכנסה לחניון ולא שמעתי ממנה. משם ניגשתי לתחנת המשטרה והגשתי תלונה".

"אם לא הייתי שם, קרוב לוודאי שאלכס היה מקבל דוח, ואז השמועה הייתה מתפשטת ונהגים היו עלולים להימנע מלעזור", אומר גיל. "אני מדריך נגישות בדן. פעמיים בשבוע אני מדבר עם נהגים ומסביר להם שצריך להתמודד עם המצב שמפרצי התחנה לא פנויים, אבל אם הם יתחילו לקבל דוחות כשהם מתמודדים עם המצב הזה, לא יישארו לי מילים".

ממשטרת תל אביב נמסר בתגובה כי בניגוד לדברי הנהג, היה לו מקום להיכנס למפרץ התחנה ולא לחסום את התנועה. יחד עם זאת הדגישו כי השוטרת לא רשמה דוח לנהג אלא רק ביקשה ממנו את הפרטים.